Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

astrologia

twój prawdziwy znak zodiaku

zgodność małżeńska

porady astrologiczne

kamienie astrologicznie dopasowane

yantry

kamienie astrologicznie

 
 
 
 
 
 
 
regulamin strony
 
 
Astrologia i Zdrowie
 
Remedia
 
 
materialy inne
 
kontakt
ciasteczka
 
 
   Autor: Admin
dodał: admin    opublikowano: 2018-05-17    przeczytano: 16845
kategoria: Astrologia
 
Powrót >>>     
 
Saturn i Księżyc w relacji - Visha Yoga
 


Czym jest Visha Yoga?

Visha Yoga to negatywne połączenie Saturna + Księżyca w horoskopie. Jest to bardzo surowa joga w horoskopie. Jeśli zdarzy się, że będą w tym samym znaku i nakszatry, wtedy rozpęta się piekło. Visha oznacza truciznę i ta joga może działać jak trucizna w życiu jednostki. Problemy wynikające z tej yogi poniżej:

- Poważne problemy zdrowotne, głównie natury alergicznej prowadzące do trwałego osłabienia części ciała. 

- Opóźnienie w małżeństwie i inne problemy związane z małżeństwem. 

- Mogą występować powtarzalne / powtarzające się problemy o nieznanej przyczynie w domu / firmie / biurze, prowadzące do ostrej frustracji w życiu. 

Visha Yoga zdarza się raz na dwadzieścia siedem dni, a księżyc pozostaje w znaku przez około dwa i pół dnia. Tak więc około 9,25% całej populacji cierpi z powodu tej przeklętej jogi. 

Chociaż ta joga jest katastrofalna dla większości, okazało się, że niektóre osoby wznoszą się ponad to złe umieszczenie i robią cuda w swoich dziedzinach. Visha Yoga jest również nazywana jogą Nitrubhasha Yoga lub Shani-Chandra.

Krótkie wprowadzenie

Samo imię Visha Yoga wystarczy, by wysłać nerwy wzdłuż kręgosłupa wielu. Jeśli kąt pomiędzy Saturnem a Księżycem jest mniejszy niż 12 stopni, to można być spokojnym, że te jogi pokażą ci piekło na ziemi. Wyobraź sobie, że jesteś przydzielony do więzienia, w którym jesteś związany łańcuchami, a tam jest surowy i nieugięty strażnik, który bije biczem przy najmniejszym błędzie. Jeśli wyobrażacie sobie ból, strach i traumę, jesteście bliscy zrozumienia, co mieszkańcy Vish Yogi czują wewnątrz głowy. Chociaż to umysł tworzy, ale doświadczona trauma jest podobna do kary dożywotniego wyroku w ciemnym, samotnym więzieniu.

Jednak astrologia wedyjska jest klasycznym przypadkiem paradoksu. To, co jest napisane, jest przeciwieństwem tego, co zaobserwowano. Wielu posiadaczy Vish Jogi odniosło sukces w życiu i może nawet wspaniale przyczynić się do rozwoju społeczeństwa. Jednak w dużej mierze obserwuje się, że osoby uzyskują bardzo niskie zyski za znaczną ilość wysiłków. Jeśli nie pracują bardzo ciężko, trudno im osiągnąć cokolwiek w życiu.

Zrozum Visha Yoga

Aby dobrze zrozumieć Vish Yoga, musimy zrozumieć cechy dwóch planet, które tworzą Vish Yoga. Saturn składa się z trujących gazów wśród innych substancji. Księżyc jest odpowiedzialny za powodowanie przypływów i odpływów w oceanie, a także płynnych substancji w ciele. W astrologii Księżyc jest ważnym dla umysłu. Shani zatruwa umysł, więc termin Visha Yoga jest używany. Zagłębiając się głębiej w temat, Saturn jest istotą strachu, ucisku, niedostatku, ubóstwa i ciężkiej pracy, podczas gdy Księżyc jest znacznikiem emocji, nieodwzajemnionej miłości, uczucia i matki. Obie planety są polarnymi przeciwieństwami pod względem osobowości i cech. Kiedy te dwie przeciwstawne planety łączą się w horoskopie, mają tendencję do ciągłego zderzania się ze sobą w kwestiach ideologicznych. Umysł tych osób nie może się zdecydować, czy powinien kierować swoimi emocjami, czy pozwolić, aby emocje nim kierowały. Naturalnie to depresja i rozpacz - typowa cecha posiadaczy Vish Yogi.

Obraz jest znacznie bardziej ponury, ponieważ mogą nawet stać się paranoikiem niezdolnym do zaufania innym lub wierzenia w moc miłości. Są zawsze fizycznie zmęczeni i wyczerpani psychicznie. Często próbują popełnić samobójstwo, ale Saturn nie pozwoli im na ucieczkę. Oczywiście niektóre biedne dusze używają tej opcji, ale ta droga nie jest zalecana dla osób z Visha Yogą.

Efekty Visha Yoga

Saturn jest okrutną planetą, a powiązanie z umysłem (Księżycem) sprawia, że umysł staje się również okrutny. Wielu dyktatorów i ciemiężców ma w swoim horoskopie Visha Yogę. Joga stwarza także emocjonalnego ciemięzcę i często spotyka się takich, którzy gnębią innych lub dają ból i rozpacz innym. Jeśli Mars jest powiązany, może czerpać szczęście z torturowania i molestowania innych. Jeśli Jowisz jest zaangażowany, może pomóc innym, zamiast szkodzić i ćwiczyć empatię. Posiadacze Vish Yogi są dość szorstcy w mowie. 

Jeśli Mars jest kojarzony z Saturnem i Księżycem w tym samym horoskopie, to również są sarkastyczni. 

Jednakże, jeśli korzystny Jowisz jest aspektem domu, w którym umieszczone są Saturn i Księżyc, efekty są neutralizowane. 

Jeśli Rahu jest obecny z Saturnem i Księżycem, efekty są znacznie większe i nie ma możliwości anulowania. Zasadniczo jakikolwiek związek Księżyca, Saturna i Rahu poprzez aspekt lub umieszczenie sugeruje życie, które jest wynikiem bardzo złych karm w poprzednich wcieleniach.          


Negatywne skutki Visha Yoga

Shani Vish Yoga stwarza liczne kłopoty w życiu osób, których horoskop został wymierzony w tę jogę. Może również prowadzić do upokorzenia, strat finansowych, chorób, a nawet śmierci. Niektóre z negatywnych skutków, które człowiek napotyka z powodu tej jogi, to:

Wpływ na umysł i ciało:

Osoba cierpiąca na tę jogę jest podatna na niepotrzebny stres i niepokój. On / ona może stracić zaufanie i przejawiać nieodpowiedzialną naturę. Ponadto dana osoba ulega autodestrukcji i jest świadkiem tendencji samobójczych.

Wpływ na edukację:

Kiedy osoba cierpi z powodu tej jogi, jej kariera i studia zostają w dużym stopniu dotknięte. Traci zainteresowanie i motywację, co prowadzi do niepowodzenia w egzaminach. Ponadto ludzie mogą zmieniać tematy bez konkretnego powodu.

Wpływ na relacje osobiste, osobowość, rodzinę:

Ta joga może wnieść olbrzymi wpływ w życiu osobistym. Może mieć nieuniknione problemy z członkami rodziny. Ta joga powoduje, że sprawy miłosne zawodzą i stwarzają szanse zdrady przez partnera. Wskazuje, że nie było ekspresji emocji.  Rodzice mogą być zbyt surowi lub dyscyplinarni. Jeden z rodziców, głównie ojciec, może być apodyktyczny lub dominować na granicy bycia tyranem.

Dziecko w takich przypadkach uczy się tłumienia emocji rodzica, a także staje się wrogo nastawione do kobiet w ogóle, ponieważ są one osobami w domu, które ulegają kaprysom i fantazjom swoich mężów. Wpływa to również na stosunki seksualne, a małżeństwa są na ogół porażką. W takich przypadkach Saturn używa jednej ze swoich zwykłych masek i nieświadomie staje się kłamcą przymusu. W takich przypadkach zaobserwowano również, że mężczyźni są przyciągani do instynktownych i dominujących typów kobiet. Kontakt Saturna z Księżycem często wiąże się ze złym stanem zdrowia z powodu napięcia nerwowego. U kobiet kontakt ten jest bardziej kłopotliwy. Zaczynają odczuwać uczucie braku kobiecości. Ta joga ma zły wpływ na zdrowie rodziny, zwłaszcza matki.  Powoduje również niechciane napięcia w rodzinie.

Kiedy ktoś ma tą yogę w swoim horoskopie, pojawiają się ogromne zmiany w jego osobowości. Jego mowa staje się gorzka a on staje się niegrzeczny. Dostaje się na ścieżkę nie-duchową i cierpi na poczucie wielkiej osobistej straty.

Wpływ na karierę:

Z powodu tej jogi człowiek doświadcza braku motywacji, a wszystkie jego efekty idą na marne. To prowadzi do zniszczenia kariery lub pracy. Ta joga stwarza także problemy w jego awansie i powoduje zdradę współpracowników.

Wpływ na biznes:

Mówiąc o finansach, ta joga może prowadzić do ogromnych strat i wzrostu wydatków. Osoby mogą odczuwać niepotrzebne kłopoty finansowe, a stres psychiczny może się nasilać.

Przykłady osób z Visha Yogą

     Kłopotliwa część dla tych, którzy urodzili się z Visha Yoga, musi radzić sobie z biedą, nędzą, bólem, niepowodzeniami i ułomnościami przez większość życia. Jedyna różnica polega na tym, że niektórzy decydują się pomóc innym wyjść z ubóstwa, nędzy i kłopotów, podczas gdy inni decydują się na ubóstwo, ból i nędzę dla innych. Spójrzmy na kilka znanych osobistości, które miały Visha Yoga. 

Swami Vivekananda

Jeśli jesteś Hindusem, prawdopodobnie znasz Swamiego Vivekanandę jako wielkiego mędrca i wizjonera. Jego wystąpienie w Parliament of World Religions zdobyło mu uznanie i zwolenników nie tylko w Indiach, ale na całym świecie. Vivekananda odprawiał pokutę w Kanya Kumari, Kerela przez wiele godzin bez przerw. Krótko mówiąc, dawał ból swojemu ciału. Miał także powiązania z Misją Ramakryszny, która zajmowała się biednymi i niedożywionymi członkami społeczeństwa. Dla osoby, która zmarła w młodym wieku trzydziestu dziewięciu lat, osiągnął fenomenalny sukces. Ale postanowił pomóc ludzkości i postanowił cierpieć dla dobra ludzkości.

Matka Teresa

Wiele poglądów, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych, wiąże się z Matką Teresą. Matce Teresie powierzono trudne zadanie, by służyć Watykanowi podbitym, chorym i biednym ludziom Zachodniego Bengalu. Według wielu raportów i testamentów nie lubiła używania środków uspokajających i przeciwbólowych. Wydawała się myśleć o bólu i chorobie jako Bożym sposobie testowania chorych pacjentów. Ostatecznie będzie znana jako święta przez niewielu, podczas gdy inni mogą się z nią nie zgadzać. Ale w głębi duszy musiała sobie radzić z biedą, a jej niechęć do używania środków uspokajających i przeciwbólowych oznacza, że ??nie miała nic przeciwko zadawaniu bólu i nędzy tym, którzy przybyli do jej fundacji po pomoc. 

Jimmy Carter

Nawet najpotężniejszy człowiek na tej planecie nie może uciec przed skutkami Visha Jogi. Kiedy Jimmy Carter był prezydentem USA, miała miejsce recesja, kryzys naftowy, kryzys zakładników w Iranie, a także inne niedole, które uniemożliwiły mu właściwe wykonywanie swojej pracy. Mógł zdobyć Nagrodę Nobla w Pokoju, ale jego warunki na prezydenta nie przypominają innych jego odpowiedników. Visha Yoga zapewniała, że musi poradzić sobie z biedą przez recesję i kryzys naftowy, nędzę z powodu problemów politycznych. Musiał także zobaczyć ból fizyczny, ponieważ musiał poddać się chemioterapii, aby wyleczyć się z raka. W sumie pan Carter stał się najpotężniejszym człowiekiem na ziemi, a jednocześnie musiał radzić sobie z biedą, nędzą i bólem z powodu Visha Jogi. 

Sai Baba

Nie ma żadnego dowodu na urodziny Sai Baby, ale kilka osób zauważa, że ??Sai Baba miał Visha Jogę w 12 Domu w Znaku Wagi. Ma to wiele sensu, bo przez całe życie musiał pomagać biednym, chorym i cierpiącym. 

Sharad Pawar

Jeden z największych polityków w Indiach. Został wybrany na rekordową liczbę razy w indyjskim parlamencie. Był ministrem, przewodniczącym International Cricket Council, a także pełnił różne funkcje ministerialne w rządzie centralnym. Przez całe życie musiał radzić sobie z biednymi i niedostatecznie rozwiniętymi rolnikami swojej konstytucji. Fakt, że był ministrem rolnictwa, gdy wielu rolników popełniło samobójstwo w Maharastrze, potwierdza walkę z teorią, że tubylcy Visha Jogi mogą także gromadzić biedę, nędzę i ból na innych. 

Wniosek

Jak zauważono na podstawie powyższych osobowości, jest oczywiste, że Visha Yoga daje biedę, nędzę i ból. Ważne jest, aby posiadacze jej yogi wyciągnęli z tego naukę. Następnie mogą pomóc innym lub stać się przeszkodą dla społeczeństwa.  Visha Yoga wykona swoją pracę i zmusi cię do radzenia sobie z biedą, nędzą i bólem. Ale jest to twój własny wybór, czy chcesz pomóc innym wyjść z ubóstwa, nędzy i bólu, czy też chcesz dać ubóstwo, nędzę i ból innym.

Uprzejmie proszę 

Ta strona internetowa nie jest zainteresowana tworzeniem jakichkolwiek kontrowersji. I nie jest moim zadaniem osądzanie ludzi i ich działań. Moja praca jako astrologa ogranicza się do pisania o tym, co astrologia i yogi z tym związane mogą zrobić z ludźmi. Jeśli ktoś odczuwa ból, wtedy pokornie przepraszam i proszę o przebaczenie.

Nie każde połączenie Księżyca i Saturna jest złe

Joga Shani-Chandra w Matri -bhava, Karma-bhava i Labha-bhava, jest Raja yogą, która daje wyniki dotyczące pewnego cennego celu, po wielkim początkowym cierpieniu.

Rozwiązanie dla Visha Yoga

Jak poradzić sobie z tym trudnym miejscem? To wcale nie jest łatwe. Czy wybrać mandat obowiązków podanych przez Saturna, czy też iść z emocjami, miłością i troską, jakie daje Księżyc. 

Zdobądź horoskop analizowany przez astrologa. Jeśli Vish Yoga jest w przyjaznym znaku lub znaku wywyższenia Księżyca, to idź z emocjami, w przeciwnym razie wszystkie inne scenariusze prowadzą do obowiązków Saturna. Dopóki bierzesz jedną ze ścieżek, wszystko powinno się udać. Bez względu na to, którą drogą podążysz, wymagałoby to konkretnych wysiłków (Saturn), aby osiągnąć swój cel. Więc niezależnie od tego, czy chcesz pomóc światu (Księżycowi), czy też nagiąć świat (Saturn), musisz skupić się na tym celu. Nie przejmuj się zbytnio innymi rzeczami, a twoje wysiłki będą musiały zakończyć się sukcesem w życiu.

Istnieją remedia, które możesz zastosować aby zmniejszyć niekorzystny wpływ.

 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
Czytaj także:
Wpływ Wenus na zdrowie
Wpływ Jowisza na zdrowie
Wpływ Merkurego na zdrowie
Wpływ Saturna na zdrowie
Środki zaradcze na Saturna
 
 
 
Copyright © 2017. All Rights Reserved.  Created by Future Project