Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

astrologia

twój prawdziwy znak zodiaku

zgodność małżeńska

porady astrologiczne

kamienie astrologicznie dopasowane

yantry

kamienie astrologicznie

 
 
 
 
 
 
 
regulamin strony
 
 
Astrologia i Zdrowie
 
Remedia
 
 
materialy inne
 
kontakt
ciasteczka
 
 
   Autor: Admin
dodał: admin    opublikowano: 2018-05-16    przeczytano: 16665
kategoria: Remedia
 
Powrót >>>     
 
Środki zaradcze na Saturna
 


Wskaźniki kłopotliwego Saturna

   Saturn wywołuje niezrównany strach w sercach tych, którzy wierzą w astrologię wedyjską. Saturn pozbawiony siły w horoskopie to największy prezent, podczas gdy Saturn mający siłę w horoskopie jest dość niekorzystny. Paradoks, biorąc pod uwagę, że planeta z siłą powinna być uważana za pozytywną, podczas gdy planeta bez siły powinna być uważana za negatywną.

   Ale Saturn jest istotą niedostatku, głodu, biedy, nędzy i ciężkiej pracy. To nie jest miłe uczucie, gdy trzeba poradzić sobie z biedą, nędzą i rozpaczą, aby odnieść sukces w życiu. Poniżej znajdują się wskaźniki, w których Saturn jest kłopotliwy w twoim życiu.

  1. Kiedy osoba ma wiele zmartwień i zawsze jest wyczerpana fizycznie i psychicznie.
  2. Osoby z kłopotliwym Saturnem mają czarne ślady pod oczami. Oznaki te stają się bardziej widoczne, gdy są napięci lub niedosłyszący.
  3. Saturn powoduje, że osoba bardzo się martwi, a to z kolei wpływa na układ trawienny. Ci, którzy mają problemy, takie jak niestrawność, wzdęcia, obrzęk trzustki, żołądka lub jelit z powodu napięć, mogą mieć kłopotliwy Saturn w horoskopie.
  4. Ci, którzy pracują z chorymi pacjentami, ubóstwem i długami, uzależnionymi od alkoholu i narkotyków oraz innymi problematycznymi duszami. Jeśli wynagrodzenie za tak trudną pracę jest minimalne, osoba musi mieć kłopotliwy Saturn w horoskopie.
  5. Ci, którzy cierpią na depresję, fobie i lęk przez długi okres czasu, mogą również mieć Saturna powiązanego z Księżycem lub Ascendentem, ale nie zawsze tak jest. Saturn tworzy niepotrzebny strach i chmurnieje umysł.
  6. W starszym wieku, jeśli człowiek jest chory, przykuty do łóżka, polegający na innych w codziennej pracy, samotny i pełen nędzy przez długi czas, wtedy Saturn powinien być w 8 domu lub w kłopotliwym położeniu.
  7. Ci, którzy cierpią na paraliż i inne długie, nieuleczalne choroby, mogą również mieć Saturna w słabym domu. Inne planety również mają w tym swój udział, ale generalnie Saturn powoduje długi czas trwania problemów.
  8. W horoskopie skojarzenie Saturna ze Słońcem, Księżycem, Rahu lub Ketu  daje kłopoty.

Duchowe remedia na Saturna


Pan Narasimhadeva


Najlepszym remedium jest Sri Shanishchara-krita Sri Narasimha Stuti mantra.

Wszyscy boją się złowrogiej planety Sani (Saturn), ponieważ generalnie kojarzony jest z ogromnym smutkiem i cierpieniem. Jednak Sanideva sam wymyślił sposób rozwiązania tego problemu poprzez uzyskanie błogosławieństw Pana Nrsimhy.

Shani zawarł umowę z Panem, polegającą na tym, że on nigdy nie będzie sprawiał kłopotów tym, którzy recytują jego Nrisimha stuti kiedy są w obliczu problemów związanych z dvadaśa-anstama-paicama (sytuacja gdzie Sani-Kata trwa przez 7 i 1/2 narodzin)

Jeśli ktoś recytuje z oddaniem Sri Nrisimha stuti Shani, zwłaszcza w Sanivära (soboty) a także kiedy Shani przychodzi do 5, 8 lub 12 domu w Janma Rasi lub 10 w AL, osoba taka zadowoli Pana, który jest Duszą Najwyższą Shanaishchary a wtedy Pan usunie wszystkie przeszkody i cierpienia i pobłogosławi Jego wielbiciela.

 

Sri Shanishchara-krita Sri Narasimha Stuti mantra:

http://astrolog-wedyjski.pl/artykul/artykul-numer/4/  

Narasimha Stuti By Shani Dev

https://www.youtube.com/watch?v=iF4nF3W97RA

 


Modlitwy do Pana Śiwy i Pana Hanumana też są dobre. Recytacja Shiva Mahimna Stotra, Shiva Tandav Stotram lub Hanuman Chalisa jest więcej niż wystarczająca. Mogłaby też pomóc Shani Japa Mantra autorstwa Veda Vyasa.

Możesz intonować Mahamrityunjaya Mantra (5 rund po 108 razy) 


Omtryambakam yajamahe sugandhim pustivardhana

urva rukamiva bandhanan mityor muksiya ma'mrtat

 

Muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=E42hjt-c56I


Hanuman Chalisa Mantra - tekst i muzyka:

https://www.youtube.com/watch?v=e_5jx52UeZ4

https://www.youtube.com/watch?v=ym_umYfofm0

 

Shani Japa Mantra

Neelanjana Samaabhasam Ravi-putram Yama-agrajam 
Chchaya-martaanda Sambhootam tam Namami Shanaiswaram

Shani Gayatri Mantra

Om kaakadhwajaaya vidmahae khadga hastaaya dheemahi tanno mandah: prachodayaat

Shani Japa Mantra

Neelanjana Samaabhasam Ravi-putram Yama-agrajam 
Chchaya-martaanda Sambhootam tam Namami Shanaiswaram

Shani Gayatri Mantra

Om kaakadhwajaaya vidmahae khadga hastaaya dheemahi tanno mandah: prachodayaat
Fizyczne środki na Saturna

- Pomaga również spożywanie ofiarowanych Krysznie liści Tulasi.

- Przestrzeganie postów Ekadasi 

- Unikaj używania koloru czarnego w życiu codziennym 

 Saturn powoduje dolegliwości psychiczne i fizyczne. Większość z nich można wyleczyć zwykłą Pranayamą. Najlepszą Mudrą do leczenia dolegliwości związanych z Saturnem jest Vayu Mudra, a następnie Akash Mudra.


  Regularne spacery, jazda na rowerze, pływanie i aerobik również pomogłyby, gdyby trzeba było chodzić na otwartej przestrzeni, takich jak parki czy ogrody. Chodzenie i bieganie w domu spowodowałoby więcej zmartwień dla mieszkańców Saturna. Saturn wycofuje osobę i czuje się wyobcowana. Każda aktywność, która pomaga wrócić na właściwe tory, jest idealna. 


Elementy darowizny na Saturna

Ofiaruj w soboty czarne ubrania i czarny Urad Dal (Vigna Mungo) dla biednych ludzi. W miarę możliwości pomagaj biednym i potrzebującym. Odwiedź domy dziecka i domy starości i staraj się być dla nich miły. Staraj się być pomocny innym potrzebującym. Postaraj się oddać olej biednym i potrzebującym. 

 

Dieta na Saturna

Saturn powoduje problemy trawienne i lęki psychiczne. W tym scenariuszu konieczne jest jedzenie takich potraw jak banan, czarny urad dal (Vigna Mungo). Mógł być nawet Biały Urad Dal. Staraj się jeść żywność o niskim smaku, ale o wysokiej zawartości suplementów diety. Regularnie spożywaj olej rycynowy, aby wspomóc choroby związane z żołądkiem. Jedzenie Pudding manny (Suji Ka Halwa) pomaga uspokoić nerwy i umysł. 


Zrozumieć Saturna

Saturn został wyznaczony na Sędziego przez Pana Shivę. Ocenia Karmę wszystkich osób na Ziemi i daje Nagrodę lub Karę, które przystają do Akcji. Saturn musi nagrodzić osobę, która zrobiła dobrą karmę, a jego zadaniem jest karanie tych, którzy zrobili złą karmę. Możesz manipulować normalnym sądownictwem za pomocą siły i pieniędzy, ale Saturna nie można zmanipulować.


Zapomnij o przesądach, zmień się

Saturn nie jest diabłem. On daje dobre owoce twojej karmy, ale przyjdzie trochę czasu. Dopóki człowiek ciężko pracuje, stara się pomagać innym. Regularnie przekazuje pieniądze ubogim i potrzebującym, a także stara się poprawić jakość życia innych osób na całym świecie. Jest więc szansa, że Saturn wysłucha ich modlitw i nagrodzi, gdy nadejdzie stosowny czas. Ale jeśli osoba wciąż marudzi i narzeka, to czekają nas trudne chwile w tym życiu i następnym. 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
Czytaj także:
Sny: Nauki Kryszny - Fragmenty z Brahmavaivarta Purany - Poznaj znaczenie snów
Środki terapeutyczne dla Wenus
Sri Shanishchara-krita Sri Narasimha Stuti
Zgodność małżeńska
O co chodzi w leczeniu kamieniami?
 
 
 
Copyright © 2017. All Rights Reserved.  Created by Future Project