Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

astrologia

twój prawdziwy znak zodiaku

zgodność małżeńska

porady astrologiczne

kamienie astrologicznie dopasowane

yantry

kamienie astrologicznie

 
 
 
 
 
 
 
regulamin strony
 
 
Astrologia i Zdrowie
 
Remedia
 
 
materialy inne
 
kontakt
ciasteczka
 
 
   Autor: Na podst. wykładów Olega Torsunova
dodał: admin    opublikowano: 2021-04-17    przeczytano: 1362960
kategoria: Astrologia i Zdrowie
 
Powrót >>>     
 
Wpływ Rahu na zdrowie
 


Tematy: Co powoduje pijaństwo? Rodzaje śmierci. Wpływ Rahu na działalność finansową. Dlaczego występują epidemie? Dlaczego choroby są błogosławieństwem? Choroby rozwijające się pod wpływem Rahu. Trzy rodzaje chorób rozwijających się pod wpływem karmy. Dlaczego cierpienie na tym świecie jest sprawiedliwe? Jaka jest dusza? Co jest niebezpieczne w egoizmie? Spirytyzm i rzeczywistość. Kim są półbogowie? Czym jest praktyka duchowa? Rodzaje karmy. Czym jest społeczeństwo "Świadomość Kryszny"? Jakie są cechy Osoby Świętej?


W związku z wpływem wzmożonym przez Rahu, można powiedzieć, że pod wpływem tej planety są wszystkie choroby. Ale jest grupa chorób, które można szczególnie wyróżnić. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na te choroby, które wiążą się z degradacją osobowości. Kiedy człowiek zaczyna się upijać, powiedzmy, pić codziennie, w zasadzie najczęściej w tym czasie nie choruje, najczęściej organizm w wyniku narażenia na alkohol zaczyna być w tak lekko stresującym stanie, wytwarza wiele różnych substancji które zapobiegają chorobom.

 


Co powoduje pijaństwo?

Ponadto istnieje również takie zjawisko, jeśli umysł jest w stanie błogości, ciało nie będzie chore. Jeśli umysł jest w stanie błogości, umysł jest w stanie szczęścia, wtedy ciało nie będzie chore. Kiedy miałem 12-13 lat miałem sąsiada, mieszkałem na dziewiątym piętrze, sąsiad pokłócił się z żoną i w stanie pijanym wyskoczył z dziewiątego piętra. Upadł na śnieg, widziałem, jak to wszystko się stało, spadł na śnieg, była lodowa skorupa, spadł na tę lodową skorupę, wstał, poszedł, wjechał windą w górę i dopiero wtedy ... poczuł coś trochę nieswojo, usiadł na podłodze kiedy przyszedł, zabrali go karetką. Okazało się, że ma pęknięcie kręgosłupa, nic więcej.

 Chodzi o to, że kiedy człowiek spada z wysokości, najczęściej umiera ze strachu. Ale czasami, cóż, oczywiście, spadł na śnieg, to również należy wziąć pod uwagę, chodzi o to, że na pijanego człowieka najczęściej nie ma silnego wpływu zimno ani ciepło. Oczywiście, może po prostu zamarznąć. Ale nie przeziębi się z powodu zimna, przechłodzenia itp. Wynika to z faktu, że kiedy umysł jest w stanie błogości, nie choruje się. Ale kto pije, co się z nim dzieje? Jego ciało i umysł zaczynają się wyczerpywać. Ciało umysłu staje się coraz słabsze.

A pierwsze oznaki degradacji osobowości wyrażają się w fakcie, że człowiek traci poczucie odpowiedzialności. Nie rozumie, że jest odpowiedzialny za swoją żonę, za swoje dzieci. Nie rozumie, że musi zwrócić pieniądze, kiedy je pożycza. Nie rozumie, jaki jest jego zły uczynek, jeśli pozbawił kogoś środków do życia lub źle zachowywał się po pijanemu. Nie rozumie, jaki jest jego błąd. To wszystko dzieje się naturalnie, ponieważ człowiek traci moc rozumu. To jest główna choroba pijących.

Dlatego kiedy ktoś pije, znajduje się pod bezpośrednim wpływem planety Rahu i w tym przypadku jego choroby stają się takie. Po pierwsze, jeśli nadal pije aż do śmierci, to naturalnie rodzi się w następnym życiu jako zwierzę. Nie może już urodzić się jako człowiek, ponieważ jego umysł degraduje się i nie dociera do ludzkiej formy życia. To jest pierwsza rzecz. Po drugie, taka osoba jest pozbawiona możliwości śmierci w trzeźwym stanie umysłu.Rodzaje śmierci

Istnieją rodzaje śmierci, w zależności od tego, w jaki sposób dana osoba ma szansę uświadomić sobie śmierć, skruchę lub nie. Po pierwsze, jest śmierć, która wyzwala z materialnej egzystencji. Śmierć jest zawsze egzaminem. Osoba, która umiera i pamięta o Bogu, powraca do świata duchowego, nie ma znaczenia, czy miała grzechy na tej ziemi, czy nie. Jeśli pamiętasz Boga w chwili śmierci, powracasz do świata duchowego, opuszczasz materialny wszechświat.

Druga opcja jest wtedy, gdy dana osoba jest w dobroci, a w chwili śmierci każdy chce szczęścia, w tym przypadku dostaje się do planet niebiańskich.

Trzecią opcją jest sytuacja, gdy dana osoba myśli o swojej rodzinie, domu, urodzeniu na ziemi, na średnich systemach planetarnych.

I czwarta opcja, kiedy człowiek jest w przerażeniu w chwili śmierci, udaje się na niższe planety. Rahu działa również w ten sposób na osobę, której osoba w chwili śmierci niczego nie pamięta. Nie ma żadnych opcji, po prostu w wyniku takiej śmierci istnieje taka możliwość, że dana osoba może pozostawić przedwcześnie ciało na ziemi, nie wyczerpując swojego losu na ziemi.

To może się przydarzyć wypadek, wpada w jakąś katastrofę albo zamarza gdzieś, wtedy w tym przypadku nie może opuścić ziemi, będzie żył w subtelnym ciele na tej ziemi tyle, ile się powinno. A kiedy już musi opuścić tę ziemię, to ją opuści. Jego orbita czasu, siła czasu, która na nią wpływa, nie uległa zmianie. Trzyma go w takich samych warunkach, w jakie wpadł. Pytanie brzmi: w jakiej formie ona będzie istnieć. Nie ma już żadnych szans ... To znowu jest miłosierdzie dla tej osoby, ponieważ on, jeśli żyje dalej ... dlaczego ludzie popadają w takie wypadki? Bo jeśli nadal będzie żył, nadal będzie bardzo się poniżał.

A ponieważ ma jakąś ochronę, niektóre siły mogą ochronić go przed niższymi planetami, zmuszają go do popadnięcia w ten wypadek, aby nie ulegał dalszej degradacji. Ponieważ istnieje pewna granica, powyżej której dana osoba nie powinna już ulegać degradacji, w przeciwnym razie wpadnie w zwierzęcą formę życia, albo będzie miała bardzo duże problemy, aby w jakiś sposób zostać zrehabilitowaną. Każda osoba ma upadek w życiu, ups, więc nie ma nic tak niezwykłego, że osoba może zacząć pić i tak dalej. Nie ma w tym problemu.

Problem polega na tym, że wówczas, osoba nie idzie w korkociąg, jak to jest w przypadku lotu. Kiedy dana osoba tworzy martwą pętlę, nie może się wyłączyć i wejść w fazę regulacji. Ona już upada na ziemię. Dlatego ktoś nie powinien wchodzić w fazę regulacji, jeśli ma problemy w swoim życiu. Dlatego pomagają mu w wypadku, potem mogą żyć 10 lat w ciele ducha, potem umierają. A ponieważ jest w ciele ducha, on cierpi, ponieważ ludzie w tym czasie nie mogą podjąć żadnych działań, nawet grzesznych.

Dlatego osoba, która jest w subtelnym ciele, jest to dla niej w pewien sposób dobrodziejstwem. Tak jest w przypadku tych, którzy są pod wpływem Rahu. Jeden rodzaj choroby, to jest wypadek, na który ludzie są narażeni, pod silnym wpływem Rahu. Mogą to być nie tylko pijący , ale także ci, którzy są w gunie ignorancji. Są to mordercy, przestępcy, spekulanci, handel narkotykami, narkomani, prostytucja, niektórzy oszuści itp. Osoby, które są związane z nielegalnymi transakcjami finansowymi, wszystkie te osoby są w ignorancji, i są pod bezpośrednim wpływem Rahu.Wpływ Rahu na działalność finansową

Nielegalne transakcje finansowe oznaczają siłę ignorancji. Każda osoba ma określony udział w życiu, tj. kwota środków. Osoba, która po omacku sięgnęła po dźwignie zarządzania funduszami, może przepompować dużo pieniędzy z jednego miejsca do drugiego, a jednocześnie pomaga niektórym ludziom, zgodnie z ich prawem karmy, straci na chwilę swój udział. Oczywiście, osoba i tak otrzyma ten udział, trochę później, na chwilę może stracić swój udział w życiu, a wtedy doświadcza poczucia niesprawiedliwości. A osoba, która nabywa swój udział, czuje, że jest ponad losem. Wydaje jej się, że bez problemu może zdobyć dla siebie wszystkie pieniądze świata.

Chodzi o to, że istnieje legalna działalność i nielegalna działalność. Nielegalna działalność oznacza, że osoba otrzymuje pieniądze, rabując innych. Jeśli ludzie zarabiają wszystko legalnie, następuje pewna wymiana pieniędzy, ale jeśli pieniądze są uzyskiwane w sposób oszukańczy, to w tym przypadku pieniądze te znajdują się pod wpływem Rahu i wiąże się to z modą ignorancji.

W czasach wedyjskich bramini bardzo poważnie obserwowali istnienie państwa. Na przykład w historii wedyjskiej jest taki przypadek, na przykład opisany w Wedach, kiedy nawet w pierwszym wieku, Satya Yuga, kiedy wokół panowała atmosfera szczęścia, tak się złożyło, że urodził się król, który nie miał wystarczającej pobożności, aby być królem. I bramini przyszli do niego i powiedzieli mu, że powinieneś zrobić to i to, ale on nie posłuchał. Wtedy bramini po prostu intonowali mantry i ten król udał się do innego świata.

Ponieważ ta epoka nie jest teraz, już się zmieniła i nie ma nikogo, kto kontrolowałby rząd, zwłaszcza, że nie używają on praw wedyjskich do rządzenia krajem, dlatego też naturalnie występują pewne naruszenia rządów i moim zdaniem osoba powinna na tyle zdrowego rozsądku, by dowiedzieć się, jak prowadzić swoją firmę.

Przede wszystkim prywatny przedsiębiorca musi przede wszystkim pomagać ubogim i ludziom duchowym. Jest to bardzo ważne, aby przedsiębiorstwo mogło się rozwijać, konieczne jest przekazanie środków na programy duchowe, na wyżywienie ubogich. To jest właściwe rozumienie rzeczy. Ponieważ bez yajni, ofiary, nikt nie może mieć środków do życia. W Bhagavad-gicie jest napisane, że bez ofiary nie można mieć przynajmniej pewnych środków. I nawet gdzieś przeczytałem, że osoba, która zarabia nielegalnie, może je zatrzymać nie dłużej niż dziesięć lat. A po 10 latach nie będzie miał nawet funduszy, które już zostały zamienione w nieruchomości. Straci nawet nieruchomość, jeśli pieniądze te zostaną zarobione nielegalnie.

Chodzi o to, że nie możesz nawet zatrzymać tych pieniędzy, ponieważ nie należą one do ciebie, nie są twoją częścią. Osoba może nie mieć takiego udziału, na przykład może zarobić dużo pieniędzy, ale jeśli daje darowizny, to Bóg daje mu tyle pieniędzy, ile chce przekazać. Będzie miał dużo więcej pieniędzy w swoich rękach. To jest rozumienie rzeczy. Oznacza to, że z Rahu związane są również choroby, które mają bardzo groźną naturę, na przykład dżuma. Wcześniej zaraza pochłonęła znacznie więcej istnień ludzkich niż, powiedzmy, wojny, a natura dżumy jest dokładnie taka sama, jak wojny - jest to okrucieństwo.Dlaczego występują epidemie?

Jeśli ludzie zgromadzili na planecie siłę okrucieństwa, pojawia się jakaś siła, która odbiera ludziom życie. Ponieważ ludzie nie mają wystarczającej wiedzy, nie rozumieją, że ta moc pochodzi po prostu z samej mocy niesprawiedliwości, widzicie, myślą, że wszystko się ułoży. Zawsze myślą, że wszystko się ułoży. Po prostu ma sens, że jeśli przez most przejeżdża samochód, którego waga przekracza nośność mostu, to istnieje możliwość, że się rozbije, prawda? Że most zawiedzie. To samo dzieje się tutaj. Jeśli na planecie zgromadzi się więcej sił nienawiści niż jest to konieczne, aby ludzie po prostu normalnie żyli, wtedy ten limit się rozpada i zaczyna się wojna lub zaczyna się epidemia dżumy, jak w przeszłości. Ale ponieważ teraz medycyna jest silna, nawet jeśli rozpocznie się epidemia dżumy, nie usunie tej siły nienawiści.

Jak jest filmowana, ta siła nienawiści? Tylko przez cierpienie. Powszechne cierpienie oczyszcza planetę. Kiedy żyjemy w taki sposób, że zabijamy niezliczone zwierzęta, siła nienawiści w naturalny sposób gromadzi się na planecie, a wojny ... święci ludzie piszą, że wojny w takich przypadkach są nieuniknione. Nieuniknione. Wojny nie da się uniknąć. Ponieważ ludzie nie żyją w godny sposób, niszcząc dużą liczbę zwierząt. Wszystkie te rzeczy są związane z Rahu.

Lepra, jest to również choroba związana z Rahu, wpływem Rahu. Ludzie, którzy obrażają świętych cierpią na trąd. Jeśli ktoś wyrządza świętym straszliwe zniewagi, może nawet zachorować na trąd następnego dnia, nawet w naszych czasach. Ponieważ nie mamy wielu świętych, nie ma nikogo, kogo można by obrazić, więc nie ma tak dużo trądu. Ale gdzie są święci, trąd występuje w dużych ilościach. Na przykład w Indiach są miejsca święte, wielu świętych żyje w sposób naturalny i jest trąd. Widziałem wiele trądów.

Jest to choroba, którą daje karma, tj. zachoruje tylko ten, kto popełnił przestępstwo, druga osoba nie zachoruje. Więc jeśli chodzi o zaraźliwość, to ... oczywiście jest zaraźliwa, tak, ale nic nie dzieje się przypadkowo.Dlaczego choroby są błogosławieństwem?

Nie wszystkie choroby są karą. Choroba jest właściwie błogosławieństwem. Choroby, jak rak, bez wątpienia jest to choroba związana z Rahu. Choroba jest dobra. Choroby są dane osobie, aby mogła zdjąć moc złych uczynków, których dokonała, a cierpienie, którego doświadcza osoba z powodu choroby, można przezwyciężyć na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na tym, że osoba otrzymuje duchowe oświecenie, tj. otrzymuje litość od jakiejś osoby. Osoba ze swoją pozytywną karmą topi nieszczęście innej osoby. Ale jeśli ta osoba, której nieszczęście zostało stopione przez łaskę innej osoby, sam nie wyciągnęła z tego żadnych wniosków, z faktu, że była chora, nie zmieniła swojego życia, to dalej choroba jest jeszcze trudniejsza.

Lekarz, musi zrozumieć, że nie może uzdrowić osoby bez podania jej wiedzy. Lekarz daje człowiekowi szansę zrozumienia, nie może określić, czy osoba będzie zaangażowana, czy osoba zrozumie poprawnie, wybierze właściwą czy złą ścieżkę, lekarz nie może tego zrozumieć. Obowiązkiem lekarza jest wyleczenie. Ale podczas leczenia lekarz musi przekazać wiedzę. Jeśli lekarz nie daje wiedzy, a po prostu leczy, to ta osoba jest zaangażowana w sabotaż, a tym samym może zrobić wiele problemów. Tak jest napisane w Wedach.

Każda osoba, która pomaga drugiej osobie, musi dać wiedzę, jak żyć, aby nie zachorować. Nie ma sensu dawać człowiekowi tylko lekarstwa na ból, nie ma sensu leczyć choroby organizmu, bo wszystkie choroby pochodzą ze świadomości człowieka. Wszystkie choroby są wynikiem naszych działań. Dlatego lekarz musi dać wiedzę, jak żyć, aby ludzie nie chorowali i byli szczęśliwi.Choroby rozwijające się pod wpływem Rahu

Oznacza to, że choroby skóry to także szczególna grupa schorzeń, częściej kojarzą się z przyjemnościami zmysłowymi. Często są to choroby związane z ... osobą, jeśli w poprzednim życiu bardzo lubił seks np. może zachorować na choroby skóry. Albo prowadził zbyt rozpieszczone życie. Choroby skóry to choroby, które pozbawiają człowieka spokoju, w następnym życiu doświadcza ciągłego swędzenia. Są to choroby, które kojarzą się najczęściej z nadmierną przyjemnością. Bardzo często w Wedach jest opisane, że bardzo często dzieje się tak z powodu nadmiernego uprawiania seksu.

Choroby związane z pozbawieniem siły psychicznej, tj. osoba staje się słaba. Jego ciało umysłowe jest wyczerpane, nie może gromadzić mocy umysłu, ponieważ przeszkadza mu Rahu. Rahu działa w ten sposób na Księżycu, na Merkurym, na Jowiszu.

Kiedy Rahu działa na Księżyc, osoba zostaje pozbawiona spokoju. Czuje w środku ciągłe napięcie. Kiedy Rahu działa na Merkurego, człowiek nie może logicznie myśleć. Czuje napięcie w logice, a jego funkcje hormonalne są zaburzone w organizmie. Ponieważ logiczne myślenie i działanie funkcji hormonalnych mają w umyśle w przybliżeniu tę samą naturę.

Jeśli Rahu działa na Jowisza, osoba traci zrozumienie rzeczy. Nie rozumie, jak postępować właściwie, ma w sobie bardzo silne napięcie, odczuwa strach, urazę i nieustannie czuje w życiu niebezpieczeństwo. Prześladują go lęki, ponieważ nie rozumie, że jest chroniony. Wydaje mu się, że jest bezbronny, tak Rahu działa na Jowiszu. Wszystkie te rzeczy prowadzą do degradacji psychicznej lub do bardzo intensywnego napięcia w umyśle. Wszystko zależy od siły działania Rahu. Rahu może nie działać silnie.

Na przykład jest okres, w którym Księżyc wchodzi w słabą pozycję, w ciągu miesiąca zawsze są takie okresy, a osoba, jeśli jej Księżyc jest pod wpływem Rahu w tych okresach, poczuje, że ma bardzo szorstkie myśli, słowa. Jest przepełniona okrucieństwem lub odwrotnie, czuje niesprawiedliwość, silną niesprawiedliwość wobec siebie. Istnieją dwie możliwości, jest męski typ choroby, jest typ żeński. Męski typ choroby oznacza agresję. W takim stanie może być nawet kobieta. W zależności na jaką planetę Rahu działa.

Jeśli Rahu działa na Księżyc, jeśli wtedy ma silny niepokój, zaczyna przeklinać, krzyczeć.

Jeśli ma to wpływ na Marsa, ma ochotę popełnić jakiś rodzaj przemocy na ludziach.

Jeśli Rahu działa na Saturna, zaczyna wykonywać bezmyślne działania.

Jeśli Rahu działa na Wenus, chce zaangażować się w rozpustę. Jeśli Rahu działa na Merkurego, chce wykrzyczeć przekleństwa. Istnieje rodzaj choroby, jakby kobiecy, kobiecy sposób reagowania, tj. bierny.

W tym przypadku, jeśli Rahu działa na Księżyc, osoba odczuwa depresję, poczucie niesprawiedliwości wokół siebie i odczuwa silne wewnętrzne napięcie.

Jeśli Rahu działa na Merkurego, osoba traci zdolność mówienia, tj. jego mowa staje się bardzo trudna.

Jeśli Rahu działa na Wenus, uważa, że jest całkowicie bezużyteczny pod względem przyjemności, tj. uważa się za człowieka nieudanego, bardzo cierpi z tego powodu.

Jeśli Rahu działa na Jowisza, osoba doświadcza intensywnego strachu.

Jeśli Rahu działa na Marsa, osoba doświadcza poczucia niepewności i takie poczucie niesprawiedliwości wobec siebie.

Te wpływy typu żeńskiego występują najczęściej u kobiet. Ale te, związane z agresją, najczęściej występują u mężczyzn. Dlatego na przykład, gdy ludzie się żenią, często zdarza się, że poczucie niesprawiedliwości, bezbronności kobiety łączy się z odwrotnym pragnieniem agresji i okrucieństwa u mężczyzny. Musimy zrozumieć, że te rzeczy są absolutnie równoważne.

Jeśli osoba zachowuje się w taki sposób, że doświadcza stanu strachu, to jeśli kobieta doświadcza stanu strachu, to mężczyzna o słabej pozycji, na przykład Jowisza, naturalnie dostaje chęć zrobienia pochopnych rzeczy. Ona sama pobudza w nim to pragnienie. Kobieta działa biernie, ale jej akcja jest bardzo silna. Uważa się, że w tym materialnym świecie nie ma nikogo silniejszego niż kobieta. Kobieta jest znacznie potężniejsza niż mężczyzna. Ta moc jest pasywna, ale bynajmniej nie jest słaba. Na przykład uważa się, że nie ma siły przeciwko młodej dziewczynie, która w swoim wieku powinna wyjść za mąż, mieć dziecko, którą mógłby wytrzymać ten materialny świat. Jeśli dziewczyna zachowuje się cnotliwie, tj. prowadzi pobożne życie, ma wtedy taką moc, że nikt nie może się jej oprzeć. Tak jest napisane w Wedach. Dlatego kobiety nie powinny, by tak rzec, winić faktu, że dostały bardzo dużo. W rzeczywistości wystarczy zrozumieć, jaka jest siła. Siła kobiety tkwi w pokorze, posłuszeństwie, a siła mężczyzny w braniu odpowiedzialności. Jeśli kobieta rozumie swoją siłę, jest w stanie prowadzić życie, jeśli nie rozumie, napotyka wiele przeszkód. W ten sam sposób nie możesz winić osoby, powiedzmy, męża, za robienie złych rzeczy, ponieważ być może twoja wewnętrzna pozycja również nie jest zbyt dobra. Zrozumienie tego jest bardzo ważne, bo bierne działanie jest niewinne, ale aktywne widać bardzo dobrze.

Również choroby związane z ranami, krwawieniami i wszelkiego rodzaju hemoroidami itp. są związane z wpływem Rahu. Wzrost temperatury, który nie jest związany z naturalnymi procesami, ale wiąże się z przemocą, tj. kiedy jakiś obcy agent atakuje organizm itp., wszystko to jest również związane z Rahu, pod wpływem Rahu. Wszystkie wypadki są często związane są z wpływem Rahu. Może nie są one bezpośrednio związane z wpływem Rahu, ale jeśli poważnie spojrzysz na horoskop, często możesz zauważyć wpływ Rahu. To dość poważny wpływ.Trzy rodzaje chorób rozwijających się pod wpływem karmy

Jeśli chodzi o nowotwory złośliwe, istnieją jakby trzy rodzaje chorób. Pierwszy typ to choroby, które można łatwo leczyć, a zarabia się na nie dzięki temu, że dana osoba zdobyła nową karmę , ale nie jest to ciężka karma i nie poszła w jego przyszłość, ale musi to wypracować w tym życiu. Powiedzmy, że ktoś łamie codzienną rutynę lub niewłaściwie je i zachoruje na pewien rodzaj choroby. Może wyleczyć tę chorobę po prostu przywracając prawidłowe odżywianie i przywracając codzienną rutynę.

Drugi rodzaj choroby to choroba, którą dana osoba już otrzymała, niejako, pewną karmę, niezbyt ciężką, ale dostatecznie dotkliwą, by doświadczyć jakiegoś cierpienia. Jeśli dana osoba zachowuje się nieprawidłowo, zachoruje na poważną chorobę i można ją do pewnego stopnia wyleczyć, ale część cierpienia pozostanie z nią. Drugi rodzaj choroby wynika najczęściej z tego, że osoba popełniła jakieś działania wobec innych ludzi, zachowywała się nieprawidłowo w pracy w poprzednim życiu. Zrobiła tak nieznaczną przemoc, która nie doprowadziła do śmierci, biedy, nieszczęścia innych ludzi, ale po prostu powodowała ciągłe niepokojenie innych ludzi. W wyniku tych ciągłych zmartwień ma szansę w życiu zachorować na jakąś przewlekłą chorobę, a ta szansa pozostaje przez całe życie, ale jednocześnie może spokojnie żyć bez tej choroby, jeśli zrobi wszystko dobrze. Potrafi utrzymać się w normalnym stanie, mając skłonność do tej choroby.

A trzeci rodzaj choroby, który nieuchronnie wisi nad człowiekiem, jest bardzo trudny do wyleczenia. Konieczne jest dołożenie wszelkich starań, aby osoba uniknęła ich wpływu, szkodliwego wpływu na nią, są to choroby związane z silną zmianą świadomości, zmiana w ludzkim ciele. To rak, wszystkie rodzaje raka, potem wyczerpanie mięśni, wyczerpanie układu nerwowego, różne typy, na przykład różne miopatie, stwardnienie rozsiane, epilepsja, te choroby, które nieuchronnie prowadzą do bardzo dużego cierpienia osobistego, wszystkie one wynikają z czterech rzeczy, które powinieneś znać. Wynika to z faktu, że dana osoba używała dużych ilości odurzenia w poprzednim życiu, a mianowicie alkoholu, narkotyków. Po drugie, to dlatego, że zajmuje się rozpustą, człowiek zapada na tak poważne choroby, z tej grupy. Po trzecie, z tego, że popełnia jakieś oszustwo, przemoc wobec innych ludzi, działa z pozycji podstępu, co pociąga za sobą pewne duże konsekwencje. I po czwarte, jeśli ktoś jest uzależniony od pokarmów mięsnych, tj. jedzenie związane z morderstwem. Oto cztery rzeczy, które powodują choroby, które są bardzo trudne do wyleczenia i wszystkie są związane z Jowiszem. Jowisz w tym przypadku jest na bardzo słabej pozycji i często znajduje się pod wpływem Rahu lub Marsa.

Człowiek przez całe życie doświadcza wielkich trudności. I na zakończenie może być z złośliwym guzem lub poważną chorobą. Co więcej, nieuchronnie narasta w pewnym okresie, kiedy Jowisz wchodzi w bardzo zły stan, człowiek zapada na tę chorobę. Zatem trzeba zrozumieć, że jest karma, która jest realizowana od razu, jest taka, która jest realizowana po pewnym czasie, i jest taka, która jest realizowana po długim czasie. Ta, która jest realizowana po długim czasie, jest najbardziej niebezpieczna. Dlatego jedząc mięso, nie widzimy żadnych szczególnych dużych problemów z tym teraz, w obecnym czasie, ale jest to gromadzenie złej karmy na przyszłość. To najcięższa kara. Robimy to sami. To samo, jeśli jesteśmy zaangażowani w rozpustę, to również wydaje się, że nie ma problemów teraz, w teraźniejszości, ale w przyszłości będą duże problemy. W ten sam sposób, jeśli dana osoba jest zaangażowana w oszukiwanie innych ludzi, i w ten sam sposób, jeśli używa alkoholu i narkotyków.Dlaczego cierpienie na tym świecie jest sprawiedliwe?

Jeśli ktoś jest zaangażowany w proroctwa, dezorientuje dużą masę ludzi, nieuchronnie otrzymuje bardzo ciężką karę. Jest grupa ludzi, którzy w czasach wedyjskich nazywani byli braminami, teraz nazywani są kapłanami lub naukowcami, którzy mają zdolność wpływania na dużą liczbę ludzi. Tacy ludzie mają dwie możliwości: albo bardzo silnie wzrastają pod koniec swojego życia, albo bardzo się degradują. Nie mają żadnego środka. Kiedy osoba przyjmuje taką rolę, ma dwie możliwości: albo się wznosi albo się degraduje. Nie pozostaje w środku.

Rzeczy takie jak na przykład różne wrzody, ropnie, które nie goją się przez długi czas, wszystko to wiąże się z wpływem Rahu. Epidemie. Choroby takie jak egzema, łuszczyca, neurodermit, często są bardzo związane z wpływem Rahu na organizm. Z tych wszystkich sytuacji rozumiemy, że we Wszechświecie nie ma złych i dobrych sił. Chodzi o to, że wszystkie siły są przeznaczone do naszej nauki. Gdyby na przykład nie było planety Rahu, to jak można wytłumaczyć człowiekowi, że się myli?

Dlatego naturalnie istnieje równowaga sił, ci ludzie, którzy dążą do ignorancji, podlegają wpływom sił ignorancji. Znajdują się pod wpływem przemocy i cierpienia. Kiedy zmęczą się takim życiem, zaczynają wieść szlachetne życie, wspinać się na wyższe planety i doświadczać szczęścia. Kiedy ktoś jest całkowicie zmęczony upadkiem w tym Wszechświecie, zaczyna służyć Bogu i udaje się do świata duchowego. Zatem nie ma niesprawiedliwości, wszystko jest naturalne. Wszystko jest wzorem.

 

Jaka jest dusza?

Wszystkie organy zmysłów istnieją w duszy, nawet w świecie duchowym. W świecie duchowym dusza ma ciało duchowe, które ma w sobie ciało umysłu, który jest ich organem słuchowym. Ciało umysłu ma również narząd słuchu, wzroku, węchu, dotyku itp. Ta cała dusza już jest w świecie duchowym. Kiedy wchodzi w świat materialny, w wyniku interakcji z energią materialną umysł staje się jakby zarośnięty materialną energią, staje się materialnym umysłem. Duchowe uczucia, przerośnięte materialną energią, stają się materialnymi zmysłami. Tak samo jest z umysłem.Co jest niebezpieczne w egoizmie?

Jest jedna rzecz, która denerwuje. To się nazywa egoizm. Osoba będąca w stanie egoizmu nie jest chroniona przed tą siłą i w naturalny sposób ulegnie wpływowi gniewu i stanie się narzędziem w rękach tych subtelnych stworzeń, które poruszą jego esencję, jego istnienie, każą mu przeklinać, walczyć, rzucać, łamać wszystko itp. Konieczne jest zrozumienie znaczenia, które polega na tym, że przy naszych wewnętrznych pragnieniach, jak możemy żyć na tym świecie, ulegamy wpływom pewnych gun.

Pierwsza opcja - chcę żyć dla innych, chcę służyć innym, chcę służyć Bogu. W tym przypadku osoba jest w gunie dobroci i jest w stanie szczęścia: "nie chcę nic dla siebie zrobić", osoba jest w stanie szczęścia. Jeśli ktoś mówi, że chce pracować uczciwie, ale jednocześnie chce się wzbogacić, chce to zrobić dla siebie, to jest w gunie pasji. A w gunie ignorancji to ten, kto mówi: chcę osiągnąć swój cel, niezależnie od tego, czy inni są dobrzy, czy źli. Ta pozycja absolutnego egoizmu popycha osobę w gunę ignorancji, od razu wpada ona pod wpływ subtelnych bytów.

Oznacza to, że nieustannie odczuwa przemoc wobec siebie. A tę przemoc, którą odczuwa, doświadcza jako najwyższej niesprawiedliwości. Akceptuje prawa podłości, wydaje mu się, że żyje w niesprawiedliwym stanie, działają na niego niesprawiedliwe prawa, wszyscy z niego szydzą, nieustannie doświadcza poczucia niesprawiedliwości, czyli wpływu guny niewiedzy.Spirytualizm i rzeczywistość

Problem polega na tym, że ich subtelne ciało naprawdę widzi te istoty, faktycznie żyje w tym świecie. Wedle Wed uważa się, że jeśli człowiek zaczyna myśleć o trzech rzeczach, nieuchronnie je otrzymuje. Dlatego zasadą leczenia choroby psychicznej jest odwracanie uwagi od myślenia o tych rzeczach. Po pierwsze, ludzie, którzy zaczynają angażować się w spirytyzm, to znaczy starają się zrozumieć, czym są duchy, zaczynają walczyć ze złym okiem, z uszkodzeniami, ciągle myślą, że je oszukali, nie splugawili, zepsuli, nie zepsuli.

Zawsze myślą, czy ten jest czarnoksiężnikiem, czy nie jest czarownikiem. Ci ludzie nieuchronnie wariują, ponieważ są coraz bardziej pod wpływem tych ciemnych sił. Jeśli dana osoba myśli o duchach, nieuchronnie skontaktuje się z nimi. Po drugie, jeśli ktoś myśli o kobiecie, nieuchronnie skontaktuje się z nią. A po trzecie, jeśli ktoś myśli o wężu, nieuchronnie znajdzie się pod jego wpływem. Oto trzy rzeczy, które są nieuchronne. Dlatego należy myśleć o Bogu. I też w tym przypadku wpada się pod jego wpływ, nieuchronnie.

Dzwon nie wpływa na świadomość człowieka, ale subtelne istoty bardzo się go boją. Ponieważ dźwięk jest największą mocą w tym materialnym świecie, a jeśli dzwon zaczyna dzwonić, wtedy wszystkie duchy się rozpraszają. Kadzidło, oczyszcza, ale nie jak dzwon. Najsilniejsze oczyszczenie jest dane, gdy święta osoba śpiewa. Wiele osób śpiewa święte pieśni, ale jeśli święta osoba śpiewa o Bogu, to w tym miejscu nie ma miejsca dla duchów. Nie mogą tego znieść, ponieważ święta osoba oznacza, że jego subtelne ciało stało się ogniste. Święta osoba oznacza, że jego subtelne ciało zostało tak dokładnie oczyszczone, że uzyskało mniej lub bardziej naturalne zarysy. Stało się bardzo gorące.

Sama dusza świeci jak słońce, jest bardzo gorąca, ale w wyniku kontaktu z materialną naturą staje się zimna. Osoba oczyszczona z wpływu natury materialnej, zaczyna myśleć o Bogu, zasadniczo oczyszcza się i jej subtelne ciało staje się bardzo gorące, bardzo ogniste. A duchy, ponieważ widzą subtelne ciało, doświadczają strasznego cierpienia, gdy wchodzą w kontakt ze świętą osobą. Dla nich to jak patelnia. Nawet jeśli głos takiej osoby brzmi, jest dla nich bardzo gorący, nie mogą wytrzymać.Kim są półbogowie?

W ciele subtelnym może istnieć półbogowie, jak zbliżają się do ziemi, ale w tym przypadku nie mają żadnych problemów z dzwonkami, ani z osobami świętymi, ponieważ oni mają charakter bardzo ognisty. Mają znacznie większą gęstość ognistej natury niż my potrafimy sobie wyobrazić.

Dla jakiejkolwiek przyczyny, jeśli na Ziemi pojawia się Bóg, Najwyższa Osoba, półbogowie często, schodzą z wyższych planet, bo wiedzą, że Bóg jest najwyższy. Próbują uzyskać od niego trochę życzliwości. Starają się mu jakoś służyć i służą najwyższej prawdzie.

Drugi powód, kiedy mogą pomóc jakiejś osobie, która szczerze chce zmienić swoje życie na lepsze, ale nie może. Najczęściej robią to wszystko w sposób niewidoczny. Chodzi o to, że dana osoba jest najczęściej w stanie uzyskać wsparcie od wyższych sił, ale jeszcze nie godna ich zobaczenia. Aby zobaczyć wyższe siły, oznacza to zharmonizowanie się z nimi, aby otrzymać, jak gdyby, możliwość dostrojenia do nich. Zasadą jest, że zobaczenie półboga wystarczy, aby dostroić się do niego na całe życie i zdobyć ciało na jego planecie, czyli urodzony w następnym życiu jest już obok tego półboga.

Chodzi o to, że nie wszyscy są godni, by widzieć Boga lub półbogów, ale wielu jest godnych otrzymania od nich miłosierdzia. Człowiek, na przykład, w tym wieku, każda osoba może otrzymać łaskę Boga, ponieważ w Wedach jest napisane, że jeśli osoba powtarza święte imię Boga, to imię nie różni się od samego Boga. Osoba wypowiada imię Boga i kontaktuje się z Bogiem. Dokładnie tyle, ile może. Jeśli ma bardzo brudny umysł, nie ma zbyt dużego kontaktu, ale wciąż się z nim kontaktuje. Jeśli jest czystą świadomością, jest bardzo w kontakcie.Czym jest praktyka duchowa?

W Wedach są zalecenia, że osoba, która zaczyna angażować się w praktykę duchową, może skoncentrować się na obrazach boskości, ale nie powinna koncentrować się na tych obrazach, które do niej przychodzą, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Może sobie zrobić, powiedzmy, figurki Boga i służyć im, w tym przypadku, zgodnie z Wedami, boską mocą, tak jak człowiek kocha Boga przez te figurki, tak bardzo On wchodzi w te figurki.

To samo jest ze zdjęciem. Jeśli ktoś czci fotografię, boska moc wejdzie w fotografię w takim samym stopniu, w jakim osoba czci. Na przykład, w kościołach chrześcijańskich są życiodajne ikony. To te, które już pokazują cuda, człowiek służy tak mocno, że nawet sama Matka Boża wchodzi do ikony. Jest to szczegółowo opisane w Wedach. W ten sposób możemy się skontaktować.

Istnieje nauka, jak prawidłowo komunikować się z siłami wyższymi.

Jeśli ktoś zaczyna służyć osobie w satya-yudze, tj. w pierwszym, w drugim wieku, mógł służyć Bogu w swoim sercu, teraz umysł jest tak zanieczyszczony, że człowiek, który próbuje służyć Bogu w sobie, tj. zaczyna angażować się w medytację i próbuje coś w tym dostrzec, nieuchronnie ulega wpływowi tych sił. Tak jest najczęściej. Osoba, która całkowicie oczyszcza swój umysł, widzi także obrazy, Bóg może przyjść do niego na planie subtelnym, albo on najczęściej widzi Boga po prostu w swoim sercu, ciągle mamy Boga w sobie. Ta forma Boga nazywana jest Paramatmą.

Osoba, która widzi boską naturę, nieustannie koncentruje się na Paramatmie i co sekundę widzi Boga. Dlatego nie ma dla niej problemu, aby zobaczyć Boga. To nie jest problem dla świętej osoby. Jeśli chcesz ustalić, czy naprawdę widzisz Boga, czy nie, jeśli jesteś w stanie zobaczyć Boga, spójrz na siebie, jeśli zobaczysz w sercu Paramatmę, wtedy będziesz w stanie zobaczyć Boga. Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć Boga, nie rozglądaj się. To bardzo proste, ci, którzy znają naukę duchową, są bardzo łatwi w nawigacji. Jeśli widzisz Paramatmę, to możesz zobaczyć obiekty duchowe, nie ma problemu.

Rodzaje karmy

Istnieje karma, to znaczy, że człowiek jest odpowiedzialny za to, co zrobił. Istnieje vi-karma, jest to nielegalna działalność, która z pewnością prowadzi do tego, że będzie cierpiał.

A-karma oznacza, że jeśli ktoś szczerze chce pozbyć się wszystkich problemów tej materialnej egzystencji i zwrócił się do Boga, bez wątpienia, jeśli szczerze się zwrócił, mógł nawiązać kontakt z Boską mocą. Niezależnie od jego karmy. Osoba może być absolutnym degeneratem, alkoholikiem, itp. ale jeśli bardzo szczerze zwracamy się do Boga, może on otrzymać boską moc siebie w poparciu. A nawet do tego stopnia, że sam Bóg może przyjść mu z pomocą. Wszystko zależy od siły szczerości, to jest zasada, jak bardzo człowiek może szczerze zwrócić się do Boga.Czym jest społeczeństwo "Świadomości Kryszny"?

To jest społeczeństwo, które bada kulturę wedyjską. Społeczeństwo to zostało stworzone przez naukowca wedyjskiego, Śrila Prabhupada, który zdecydował, że obecnie na ziemi nie ma poważnej wiedzy, która pomogłaby ludziom osiągnąć szczęście. Nie mają możliwości powrotu do świata duchowego, więc opuścił swoje święte życie, w jednym z najświętszych miejsc na ziemi, we Wrydawanie, gdy miał 69 lat i wyjechał do Ameryki. Nie miał pieniędzy, osiadł w jednej z najbardziej opustoszałych dzielnic Nowego Jorku i mieszkał tam przez rok bez zwolenników. Powiedział, że jeśli Bóg tego potrzebuje, to on sam zrobi wszystko, abym mógł nieść ludziom duchową wiedzę. I Bóg tak uczynił. Podróżował 14 razy po całym świecie i otworzył 108 świątyń na całym świecie. Miał około pięciu tysięcy naśladowców i napisał ponad 80 tomów książek w ciągu 10 lat, zaczynając od 69 lat. Tak więc spał tylko dwie godziny dziennie, w nocy pisał książki, w dzień wydawał polecenia. Otworzył międzynarodowe społeczeństwo na Świadomość Kryszny, co oznacza świadomość Boga. Sam tak powiedział. Zasadniczo nie ma sensu, czyje święte imię. Jest sens, ale to nie ma znaczenia, każdy powinien zrozumieć, że powinien po prostu powtarzać imię Boga, wtedy może osiągnąć ostateczny cel w swoim życiu. To jest klucz do wiedzy wedyjskiej, że w każdym wieku istnieje najprostsza metoda rozwijania duchowości w sobie. Jeśli ktoś powtarza imię Boga, postępuje bardzo szybko i udaje się do świata duchowego. To jest ta wiedza. Ponieważ dał Mahamantrę , tj. pewien sposób intonowania imion Boga, nazwał to społeczeństwo "Świadomością Kryszny." Uważam, że każdy powinien wybrać własną ścieżkę, bardzo ważne jest, aby to zrozumieć. Nie powinno być narzucania. Teraz na tym świecie jest dużo przemocy, a przemoc również się manifestuje ... ponieważ wszyscy jesteśmy najczęściej w gunie pasji i ignorancji, a kiedy ludzie stają się kapłanami, stają się przywódcami religijnymi, to naturalnie w ich działaniach zbyt często można dostrzec przemoc. Po prostu pochodzi to z obecności pasji i ignorancji. W tym przypadku ludzie stają się fanatykami swojej idei religijnej. Próbują oczerniać inne systemy religijne i wychwalać swoje.Jakie są cechy Osoby Świętej?

Święta osoba, która ma absolutną wiedzę, może powiedzieć o zaletach tego lub innego systemu duchowego, ale osoba, która nie osiągnęła świętości, kiedy to robi, czyni to przez pianę gniewu. Stąd powstają wojny religijne. Dlatego jestem głęboko przekonany, że człowiek powinien mówić po prostu wiedzą, dawać sprawiedliwą wiedzę, taką czy inną wiedzę, na przykład chrześcijanin powinien dawać wiedzę chrześcijańską, nie biorąc pod uwagę, że wiedza chrześcijańska jest wyższa niż jakakolwiek inna wiedza. Każda inna osoba o innej wierze powinna zrobić to samo.

Ta opinia jest oparta na fakcie, że jeśli jesteś osobą prawdziwie religijną, wierzącą, nie powinieneś mieć nawet cienia przemocy w swoich działaniach. Bardzo często ludzie wierzący, będąc w gunie pasji, starają się wywyższać swoją wiarę i nienawidzić innych świętych. Nawet ci bliscy duchem. To jest bardzo złe. W Indiach jest wielu ludzi, którzy są w dobroci, wielbią Jezusa Chrystusa, Krysznę, Allaha w tym samym czasie, stawiają wszystkich na ołtarzu i oddają cześć każdemu naraz, nie mają problemu. Nie mają problemu z faktem, że istnieją waśnie religijne.

Wszystko zależy od kultury ludzi. Jeśli kultura jest dobra, nie ma problemu. Jeśli kultura jest pełna pasji, zaczyna kwitnąć nacjonalizm. A jeśli kultura jest w ignorancji, wtedy ludzie po prostu zaczynają przybierać cechy religijne i angażują się w bluźnierstwo, po prostu angażują się w jakąś głupotę. A oni sami uważają się za wierzących.

Często wkładamy w to tę nienawiść, że oczerniamy ludzi, którzy mają poglądy na życie nieco inne niż nasze. Samo zło należy oczerniać. Jaki jest sens oczerniania ludzi? Jeśli ktoś szczerze wierzy w Boga, dlaczego mielibyśmy utrudniać ten proces? Trzeba dać zieloną drogę wszystkim ludziom, którzy szczerze idą do Boga. Jaka to różnica, w którą stronę idziesz, najważniejsze jest to, że wiesz, jak to zrobić poprawnie. W tym celu należy studiować wiedzę duchową. Jest cecha świętej osoby. Konieczne jest zbadanie, kim jest święta osoba, jak się zachowuje, jak mówi, jak się komunikuje, jakie ma cechy charakteru. Konieczne jest studiowanie, a poziom osoby jest natychmiast widoczny. Poziom osoby staje się widoczny, gdy osoba studiuje cechy świętej osoby. Istnieje etyka chrześcijańska, tam są opisane cechy świętej osoby, to jest w Wedach, jest u muzułman. W każdym ujęciu, wszędzie to samo.

Różnica polega na tym, że musisz przyjrzeć się, jakie wyniki osiągają ludzie zaangażowani w ten proces. Musimy wziąć, znaleźć najwybitniejszą postać w tej dziedzinie i spojrzeć na niego, od razu będzie jasne. To jest bardzo proste. Jest dowód filozoficzny. Jeśli filozofia jest silna, to można zadać każde pytanie, powinno być bardzo proste, bez bombardowania, odpowiedzieć na każde pytanie, filozofia powinna odpowiedzieć prosto. Raz: Osoba musi być święta. Dwa: Istnieją trzy autorytety, pierwszy autorytet to filozofia, pisma święte. Drugi autorytet to święte osoby. I trzeci autorytet - możesz skorzystać z trzeciego autorytetu, jeśli chcesz, możesz spróbować zaakceptować nauczyciela duchowego w tym kierunku, komunikując się z nim bliżej, możesz wszystko zrozumieć głębiej.

Jeśli ci się to nie podoba, możesz opuścić ten proces i zaakceptować inny. Przyjęcie mistrza duchowego nie oznacza, że osoba, która przyjmuje mistrza duchowego, może odejść. Kiedy mistrz duchowy ją zaakceptuje, wówczas osoba nie powinna dłużej rezygnować z tego procesu. Przed inicjacją osoba może przestudiować wszystko, może powiedzieć: ?nie, nie podoba mi się ten proces, pójdę studiować gdzie indziej?. Bez problemów. Nie popełnia żadnego grzesznego czynu.

Jeśli chodzi o cechy osobowości, duchowość oznacza, że dana osoba ma cechy świętej osoby. Święta osoba ma 26 cech. Jeśli dam wam wykład na ten temat, rok nie wystarczy. To bardzo duży temat, głęboki. Są cechy świętej osoby, są cechy czystego wielbiciela Boga, są cechy osoby, która jest w dobroci, są cechy naukowca, tj. bramin. Wszystko to jest wymienione w Wedach, istnieje określona klasyfikacja cech, które powinna mieć dana osoba. To jest nauka, na pewno wszystko powinno być znane. 


Opracował: Vaisnava-Kripa das


 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
Czytaj także:
Wpływ Merkurego na zdrowie
Wpływ Jowisza na zdrowie
Wpływ Wenus na zdrowie
Wpływ Słońca na zdrowie
Wpływ Ketu na zdrowie
 
 
 
Copyright © 2017. All Rights Reserved.  Created by Future Project