Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

astrologia

twój prawdziwy znak zodiaku

zgodność małżeńska

porady astrologiczne

kamienie astrologicznie dopasowane

yantry

kamienie astrologicznie

 
 
 
 
 
 
 
regulamin strony
 
 
Astrologia i Zdrowie
 
Remedia
 
 
materialy inne
 
kontakt
ciasteczka
 
 
   Autor: Na podst. wykładów Olega Torsunova
dodał: admin    opublikowano: 2020-05-20    przeczytano: 1424210
kategoria: Astrologia i Zdrowie
 
Powrót >>>     
 
Wpływ Merkurego na zdrowie
 
Tematy: Środowisko zewnętrzne i wewnętrzne. Naruszenie Merkurego. Niebezpieczne obszary działalności. Dług rodziny. Przykazanie "Nie zabijaj". Grzeszność. Przyczyny jąkania. Zła pamięć. Kto jest materialistą? Głupota człowieka. Jeśli chcesz obrabować, co robić? Natura kobiet. Napięcie w życiu. Złe nawyki. Oszczędności. Gdzie zdobyć siłę? Natura nieodpowiedzialności. Powolność. Przyczyny. Pozytywna aktywność umysłu. Aktywność nerwowa. Pokój w życiu. Luka. Przyczyny chorób układu nerwowego. Astygmatyzm. Szczęście kobiety w życiu rodzinnym. Czym są Wedy? Wedy i fanatyzm.Określona funkcja wzajemnego połączenia tj. interakcja między różnymi funkcjami mózgu, jest kontrolowana przez Merkurego. Merkury kontroluje połączenia w ciele, interakcje. Oznacza to, że jeśli dana osoba ma złą moc Merkurego, to będzie oczywiście zaburzona, posiadać zaburzenia czynności różnych narządów w organizmie, funkcje hormonalne zostaną naruszone. Funkcje hormonalne są również związane z zarządzaniem ciałem. Tak więc, jeśli ta relacja zostanie przerwana, wtedy normalna kontrola układu nerwowego zostaje utracona i system nerwowy zaczyna cierpieć z tego powodu. Tak więc, gdy układ nerwowy cierpi, wszystkie narządy, które są związane z funkcjami ciała, też mogą w pewnym stopniu cierpieć, które kontrolują aktywność ciała, jamy ustnej, czyli języka, który kontroluje mowę. Mowa nie odbywa się bez interakcji z różnymi działami mózgu. Osoba musi budować skojarzenia, aby budować mowę. 

Po prostu widząc cierpienie, dlatego że wizja jest bezpośrednio związana z umysłem , a jeśli w umyśle interakcja jest uszkodzona, to jest naturalne że widzenie będzie cierpieć. Będzie zmęczony, tj. oczy się zmęczą. Ponadto w wyniku zaburzeń funkcji hormonalnych różnych procesów, takich jak nagromadzenie żółci w organizmie lub zmniejszenia ilości żółci, akumulacji śluzu, cuchnący oddech, zaburzenia trawienne, pocenie się, zaburzenia smaku, zaburzenia układu oddechowego itp. Zasadniczo wynika to z faktu, że nie chcemy prawidłowo budować naszych relacji z otaczającymi ludźmi. Wszystko to wynika z zakłócenia interakcji między ludźmi. Oznacza to, że istnieje pewna moc samolubstwa, która nie pozwala osobie budować swoich relacji.

Środowisko zewnętrzne i wewnętrzne 

 Jest mikrokosmos i makrokosmos; istnieje zewnętrzne środowisko i wewnętrzne. Środowisko wewnętrzne zawsze kopiuje zewnętrzne. Istnieją funkcje środowiska zewnętrznego, które są podobne do funkcji środowiska wewnętrznego. Na przykład gniew istnieje w ciele zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wewnętrzny gniew niszczy wątrobę, zewnętrzny gniew próbuje zniszczyć jakąś osobowość. Procesy tego zniszczenia odbywają się jednocześnie, tj. Im bardziej staramy się kogoś zniszczyć, tym bardziej cierpi wątroba. Podobnie, związek między ludźmi, są one związane z relacją między naszymi organami w ciele. Są to wszystkie funkcje umysłu. Umysł kontroluje związek między narządami w ciele. A kiedy człowiek nie chce komunikować się z innymi wokół siebie z powodu egoizmu, tj. kiedy fałszywe ego, rozum w nieświadomości przytłacza człowieka, prawdziwy umysł zostaje przyćmiony, a on zaczyna być kapryśny lub zły, albo odgradza się od innych ludzi, albo nie znajduje relacji z nimi, albo plotki itp. wiele różnych opcji. 

Kiedy osoba zaczyna to robić, natychmiast traci umiejętność prawidłowego postrzegania siły pochodzącej z Marsa, tj. logiczne myślenie zaczyna w nim cierpieć i nie może uzyskać właściwych informacji z umysłu. Pamięć jest również powiązana ze wszystkimi narządami w ciele. Każdy organ ma swoją własną emocję, a te emocje, w ogóle, składają się na nasz nastrój. Kiedy osoba się zamyka, nie życzy wszystkim szczęścia. Ona chce być zła na wszystko, zakłócić relacje z innymi, a tym samym zakłócić zdolność do wykorzystywania Merkurego, która może wiązać się z różnymi organami i połączonych systemów. Koordynacja w ciele jest wewnętrzna. Wszystko to dzieje się, ponieważ zdecydowaliśmy, że jesteśmy najlepsi. Kiedy człowiek myśli, że jest lepszy niż wielu ludzi, kiedy twierdzi, że nikogo nie potrzebuje, w tym przypadku, będzie cierpieć funkcje hormonalne.

Naruszenia dotyczące Merkurego 

 Tak więc, zdarza się, że osoba nabywa pogwałcenie Merkurego w wyniku życia, zdarza się, że jest już od urodzenia w wyniku przeszłych błędów, przeszłe życie już ma naruszenia związane z Merkurym. I w tym przypadku, gdy naruszenia są związane z samym porodem, osoba ta często ma niewystarczającą zdolność umysłową. W tym niedociągnięciu bezpośredni związek ma upór, okrucieństwo, skłonność do przemocy, chciwość, rozpusta, brak woli, niedowierzanie i oszustwo. Jeśli ktoś jest uparty, już o tym mówiliśmy, jeśli ktoś jest okrutny, oznacza to, że wierzy, że jego istnienie jest znacznie wyższe niż istnienie innych ludzi. A jeśli osoba go zaniedbuje, powinien po prostu ją zniszczyć. 

Ta pozycja energii ignorancji a zatem okrucieństwo zawsze przynosi okrucieństwo. Oznacza to, że największym okrucieństwem przy narodzinach dla danej osoby są niedostateczne zdolności umysłowe. Osoba, która urodziła dziecko, bardzo trudno jej żyć, ponieważ staje na samym dole społeczeństwa. Jest jej bardzo trudno żyć, ponieważ wszystko jest silniejsze od niej, ponieważ podstawową siłą człowieka jest siła umysłu. Siła fizyczna, nic nie daje. Kiedy dana osoba próbuje udowodnić coś komuś przy pomocy siły fizycznej, wpada w energię ignorancji i doświadcza straszliwego cierpienia. Dlatego też, jeśli dana osoba nie ma wystarczającej siły umysłu, jej życie staje się bardzo trudne, to jest bardzo trudne do osiągnięcia czegoś w tym życiu. Dlatego okrucieństwo jest natychmiastową rzeczą, która może być związana ze zmianą wpływu Merkurego na nasz organizm. 

Przemoc jest prawie taka sama. Powoduje demencję. Chciwość powoduje niewystarczającą zdolność umysłową przed nami w każdej minucie. Wszyscy widzicie, że chciwy człowiek jest nudny, nie może niczego udowodnić. Jeśli ktoś czegoś chce, spróbuj udowodnić mu, że nie jest to konieczne. Nawet najrozsądniejsza osoba, nawet najinteligentniejsza, nadal będzie nalegać na jego, choć myśl ta może wydawać się absolutnie głupia. Wszyscy znacie takie przykłady. Fałszywe ego jest tak skuteczne. Uczucia są powiązane z obiektami zewnętrznymi i nie można nic zrobić. Człowiek wchodzi w straszny stan absolutnego uporu. Wynika to szczególnie z tych obszarów działalności, które są dla nas najbardziej niebezpieczne. 

Niebezpieczne obszary działalności 

 Najbardziej niebezpieczną rzeczą jest to, że osoba jest połączona z najsilniejszymi przywiązaniami w życiu. Na przykład, jeśli dana osoba jest przywiązana, najbardziej kocha swoją córkę lub syna, lub ma bardzo bliski związek z mężem lub z żoną, tj. relacje rodzinne same w sobie są bardzo bliskimi związkami, z dziećmi też, osoba może być przywiązana do swojej pracy bardzo mocno, kiedy uczucia są przywiązane do przedmiotu, automatycznie, ta sfera staje się w życiu najbardziej niebezpieczna. Oznacza to, że dana osoba doświadcza maksymalnego cierpienia w wyniku zmian w konkretnej sferze. Tu ujawnia się zdolność ucieczki od cierpienia. Jeśli dana osoba ma dobrą siłę Merkurego, może użyć logiki. Dowody budują komunikację z pamięcią, gdy pamięć jest związana z umysłem człowieka tłumaczy sobie, że bardzo nierozsądne, aby to zrobić, jak ja teraz robi. Tak jest w przypadku, gdy umysł nie jest jeszcze pod wpływem fałszywego ego. Jeśli człowiek wpadł w upór, nikogo nie chce słuchać.

Najczęściej takie są stany uporu, itp., Powstają one w wyniku nadmiernego zanurzenia w pragnieniu cieszenia się tymi, którzy są blisko nas. Każda osoba musi nauczyć się, że najbliżsi ludzie nie są po to by się nimi cieszyć, ale wypełniać swoje obowiązki wobec nich, które zgromadziliśmy przed nimi z poprzednich wcieleń. Jeśli osoba spełnia wszystkie swoje obowiązki wobec swoich bliskich, to oczywiście już wchodzi na wyższe planety. A jeśli nadal służy Bogu, może iść do świata duchowego. Jeśli dana osoba nie wypełnia swoich obowiązków wobec krewnych, musi narodzić się na nowo i wypełniać swoje obowiązki. Dopóki człowiek nie wypełni swoich obowiązków, nadal będzie się rodzić. Dopóki tego nie zrobi.Dług rodziny 

 Osoba mieszka z krewnymi i z powodu wpływu fałszywego ego, myśli, że jest to względem niego, a on nieustannie obraża się na nich, gniewa się i żąda od nich czegoś. Ale w rzeczywistości życie rodzinne oznacza, że jesteśmy winni osobie, która jest obok nas. Mamy obowiązek. Co do niego, to jest jego własny interes. Dzisiaj żyjemy z tą osobą, w następnym życiu z drugą osobą. Jeśli teraz pomyślimy o tym, komu jesteśmy winni, będziemy musieli narodzić się z pięcioma mężami naraz, widzicie, to nie jest zalecane. Ponieważ musisz natychmiast wypełnić swój obowiązek wobec pięciu osób, co jest bardzo trudne. Dlatego człowiek powinien być zdecydowany wypełniać swoje obowiązki z całej siły. 

Jeśli to zrobi, jeśli spełnia swój obowiązek, wtedy czuje się dobrze, spokojnie przed swoimi krewnymi. Ale, jeśli dana osoba jest ustawiona samolubnie i chce wszystkich w porę do wypełniania swoich obowiązków, jeśli ich nie lubi, maltretuje, jest bardzo zdenerwowana, zła, wymaga dobrych relacji i wpada w stanie straszliwe samolubstwo, w tym przypadku umysł jest bardzo silnie zardzewiały, świadomość takiej osoby jest nudna i nie może logicznie rozumować. Jest pod wpływem tylko urazy i to wszystko. A uraza napędza wszystkie jej argumenty. Nazywa się to stanem samolubstwa. Fałszywe ego wchodzi w posiadanie umysłu, a taka osoba, naturalnie, nie może normalnie kontaktować się z Merkurym. 

Merkury oznacza logiczny łańcuch w naszym umyśle. Jeśli takiego logicznego łańcucha nie będzie, osoba zawsze będzie miała obsesję na punkcie tylko jednego miejsca - swoim fałszywym ego. Tak więc, gdziekolwiek człowiek nie zwraca uwagi, cały czas jego uwaga powraca do jednego problemu, który chce rozwiązać, a ten problem ... rozwiązanie problemu leży w rękach innej osoby. Ponieważ wszystko, co wiąże się z fałszywym ego, oznacza niewolnictwo. Oznacza to problem, gdy osoba znajduje się pod wpływem fałszywego ego, staje się niewolnikiem ludzi, z którymi żyje. Jeśli jej się podobają, uspokoi się, poczuje się dobrze. Jeśli jej nie zadowolą, wtedy poczuje się źle. 

Dlatego osoba, która jest w niewoli, nie może już medytować, po prostu cała jej psychika zależy od drugiej osoby. To właśnie prowadzi do chorób związanych z Merkurym, tj. z naszą zdolnością do myślenia. Musimy uwolnić się od samolubstwa, abyśmy mogli się zastanowić. Tak więc osoba, która nie ma wystarczającej mocy, aby wpłynąć na pozytywną energię z Merkurego, będzie miała bardzo skromne umiejętności komunikacyjne. Co to znaczy zdolność komunikowania się? Umiejętności komunikowania się składają się z wielu czynników. Ale najważniejszym czynnikiem jest dobroduszność. Kiedy dana osoba ma dobre serce ... dobre serce oznacza, że dobra moc pochodzi od osoby. 

Gdy ktoś patrzy na kogoś innego, wtedy ten, którego obserwuje, automatycznie reaguje na tę osobę, zgodnie z błotem naszego serca. Jeśli ktoś ma wiele grzechów, to automatycznie, podświadomie zaczyna się nadwerężać, a już teraz ma skłonność do złej komunikacji. Są ludzie, którzy nie mają możliwości normalnego porozumiewania się w tym życiu. Mają w swoich sercach tyle brudu, że myślą, że wszyscy patrzą na nich wilkiem, bo dmuchają człowiekowi z głębi serca, a osoba bardzo mocno się napina. To napięcie jest widoczne i osoba czuje, że bardzo trudno jest komunikować się z taką osobą. Dlatego naturalne jest, że w tym przypadku komunikacja może powodować bardzo duże problemy. I ta osoba zamyka się, trudno jej już tylko pomyśleć o tym, że można się z kimś komunikować.

Przykazanie "Nie zabijaj" 

 Dlatego człowiek musi z całą siłą uchronić się od uzależnienia od grzechu, do pewnego rodzaju pogwałcenia zasad życia. Czy wiesz, że istnieją zasady życia? Które nie są napisane przez państwo, które po prostu istnieją, niezależnie od naszej świadomości. Możesz przeczytać Dziesięć Przykazań w Biblii,... a 10 przykazań nie oznacza polityki, która jest zbudowana wokół tego. Jeśli mówi "nie zabijaj", oznacza to, że nie zabijasz. Ktokolwiek myśli, że to nie jest zabijanie, to nie ma znaczenia. Samo pojęcie nie zabijania, jest dość specyficzne, prawda? Oznacza to, żeby nie zabijać zwierząt i ludzi, owadów itp., prawda? To bardzo konkretna rzecz, możesz myśleć tyle, ile chcesz, ale rzecz jest dość konkretna. 

Podobnie, "kochaj swojego bliźniego" - to znaczy, nie plotkuj, nie angażuj się w politykę, nie obwiniaj, prawda? Możesz dyskutować tyle, ile chcesz, mówić "ten sąsiad, nie jest mi bliski", ale Jezus Chrystus mówi, że wszyscy sąsiedzi, prawda? Możesz powiedzieć: "Nie plotkuję o nim", ale plotkujecie, prawda? Mówicie: Oskarżam go o grzech, ale go kocham. I jak możesz to rozdzielić? Powiedzmy, że ktoś mi powie: winię twój język i odetnę go, ale kocham cię. Możesz kochać osobę lub nie kochać jej. Jeśli dana osoba ma naturę duchową, oznacza to, że po prostu kocha osobę i to wszystko. Nawet jeśli ktoś jest grzeszny, rozumie dlaczego człowiek jest grzeszny, z powodu braku wiedzy. Po prostu różne przejawy miłości. Jeśli dana osoba nie ma wystarczającej wiedzy, wtedy mędrzec po prostu żałuje go, czuje współczucie. A jeśli dana osoba ma wystarczającą wiedzę, wtedy, gdy dana osoba kocha, doświadcza szczęścia. 

Jeśli człowiek nienawidzi Boga, jak może być kochany? Możesz myśleć o tym dobrze, ale staraj się sobie z tym radzić mniej, ponieważ jest niebezpieczny, może zastosować jakąś siłę? Nienawiść - to poważna sprawa. Dlatego osoba, która rozumie te zasady, ma normalne zachowanie i nie gromadzi brudu w sercu, a w rezultacie w następnym życiu będzie miała miękkie serce i będzie miała dobrą zdolność komunikowania się. Jaki jest najważniejszy wskaźnik ludzkiej grzeszności? W jaki sposób określa się, jak grzeszna jest dana osoba? Teraz oferuję ci kolejny test, bardzo prosty.

Grzeszność 

 Aby określić grzeszność osoby jest to możliwe dzięki miękkości jej mowy. Im bardziej nieuprzejma mowa, tym bardziej grzeszna osoba. Ponieważ mowa jest bezpośrednio związana z sercem. W sanskrycie termin ten nazywa się durukti, słowo jest bardzo podobne do rosyjskiego. Durukti oznacza złą mowę. Durukti jest siłą, która nieuchronnie prowadzi człowieka do piekła. Jest to bezpośredni wskaźnik, że ulegnie degradacji. Jeśli dana osoba ma złe słowa, jest to bezpośredni wskaźnik, że on się pogarsza, nie ma zdolności do postępu.   

Jak ustalić, czy mowa zła, czy nie? Jeśli mowa nie pieści plotek, to jest zła. Jeśli dana osoba mówi i druga słuchając go doświadcza cierpienia, oznacza to, że dana osoba ma brudne serce. To nie znaczy, że taka osoba musi coś z nim zrobić, to tylko kryterium, to jedyne kryterium, które zawsze działa bez zarzutu. 

 Zła mowa - to nie znaczy, że jest szorstka, oznacza to, że jest nieprzyjemna. Jest bardzo pochlebna mowa, ale jest nieprzyjemna. Sztuczka jest również niegrzeczna, ale innego rodzaju. Zdarza się, że broń jest oczywista, jest wyraźny ogień, a tam jest sekretny ogień, to trucizna. Oto trucizna, pochodzi z przebiegłości, z jakości przebiegłości i nienawiści. Wyraźny ogień pochodzi z działań, tj. osoba może np. podpalić dom. Lub zamiesza truciznę. Jest moc działania, jest moc myśli. Siła myśli jest zawsze bardziej niebezpieczna. Dlatego nie wszyscy, którzy mówią, tj. sama grubiaństwo nie oznacza ... to także wskaźnik, prawda, chropowatość jest wskaźnikiem, ale wciąż przebiegły głos, przebiegłość mowy, brak prawdziwości w mowie wskazuje na to, że dana osoba jest grzeszna. Nieuczciwy człowiek, miesza w mózgu. Kiedy go słuchasz, nie rozumiesz, o czym on mówi. I zawsze buduje argumenty w swojej mowie, tzn. mgławica mowy oznacza grzeszność.   

Przyczyny jąkania 

 Również w wyniku tego, że człowiek nie chciał prawidłowo używać swojego Merkurego w życiu, ma sztywność mowy, trudności w mówieniu. Może zacząć się jąkać, lub doświadcza trudności w komunikacji, w rozmowie. Dzieje się tak w wyniku zaciskania, tego samego zamknięcia, braku pragnienia komunikacji. Pragnienie komunikowania się oznacza przede wszystkim pragnienie pomagania ludziom. 

Pragnienie udzielenia pomocy drugiej osobie rodzi umiejętność jej wyjaśniania, ponieważ dopóki dana osoba nie chce pomóc, nie trzeba jej wyjaśniać. Wyjaśnienie jest jedynym sposobem pomocy, ponieważ jedynym sposobem rozwiązania problemu jest wiedza. Niektórzy próbują pomóc w niektórych działaniach, to wszystko nie ma sensu. Jest tylko jeden sposób działania, to po prostu dotknąć osoby. Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia wewnątrz, możesz po prostu dotknąć osoby, nawet rąk, powiedzmy, a osoba znajdzie spokój. A jeśli nie masz wystarczająco szczęścia w sobie, to i tak mu nie pomożesz, cokolwiek robisz. 

Dlatego najlepszym sposobem, aby pomóc drugiej osobie, jest znalezienie wewnętrznego spokoju, który osiąga się dzięki wewnętrznej wiedzy. Stąd wnioski pism wedyjskich, aby pomóc innej osobie, osoba musi poważnie zaangażować się w samodoskonalenie. Główny ciąg działań idzie do środka. 

Dlatego jest prawdziwie słuszne, że ten, kto żyje w życiu wewnętrznym, oznacza, że kieruje wszystkie problemy do wewnątrz, a szczęście nie wypływa z wnętrza któregokolwiek z nich. Nie próbuje powiedzieć, że jest szczęśliwy, nie pokazuje tego nikomu, nie demonstruje. Szczęście jest wewnątrz takiej osoby, a kto jej potrzebuje, może ją łatwo zdobyć. I taka osoba, pomaga tym, którzy proszą o pomoc. Kto nie prosi o pomoc, stara się pokazać na swoim przykładzie, jak zachowywać się właściwie. W tym przypadku dana osoba jest pozbawiona możliwości wystąpienia problemów w komunikacji.   

Co to jest samoocena? To, że osoba jest bardzo taktowna, nie narzuca się innym, to znaczy ma poczucie własnej wartości. Ponieważ wie, że w sporze prawdy się nie rodzą. Czym jest komunikacja, w jaki sposób zbudowana jest komunikacja? Komunikacja to chęć pomocy. Główna siła logiki, a także podstawowa siła związku w naszym ciele między różnymi organami, tam powstają wszystkie dysfunkcje, jest to wynikiem tego, że nie chcemy nikomu pomóc. Z tego, że nie mamy chęci zrobienia czegoś dla innej osoby. 

 Drugi sposób pomocy jest tymczasowy, to kiedy ktoś po prostu daje swoją własność, chleb, albo coś innego, daje jedzenie, albo pieniądze. Ale jest to tymczasowy sposób, aby pomóc, ale tak naprawdę osoba może pomóc, tylko poprzez wyjaśnienie innej osobie. Dlatego ktoś, kto nie chce wyjaśnić, oznacza, że jest on największym skąpcem. Ale człowiek może wyjaśnić tylko wtedy, gdy zostanie wysłuchany. Jeśli nie zostanie wysłuchany, musi działać poprawnie, pokazując innej osobie, jak żyć według jego przykładu. Dlatego rodzice, którzy starają się, aby ich dzieci słuchały, zajmują się kpiną. Musisz tylko pokazać przykład, jak jest dobrze, wtedy dziecko będzie skłonne słuchać.

Zła pamięć 

 Jest osłabienie pamięci. Słaba pamięć wynika ze złej pracy Merkurego. Sama pamięć, ilość zgromadzonych informacji nie cierpi, tylko zdolność do wydobywania. Ponieważ osoba nie jest w stanie poradzić sobie z tą informacją psychicznie. Przeżywa straszliwe cierpienie, gdy informacje są w jej głowie w takiej ilości. Dlatego osoba, która żyje w niewiedzy, ma bardzo skąpy zapas danych w głowie, nie może naprawdę pamiętać niczego w swoim życiu, żyje jakby półsnem. Ma bardzo skromny zapas sił, zdolny do wyciągnięcia pewnych informacji. Ponieważ nie ma nic do użytku, żyje dzięki władzy, informacji, które otrzymuje od niej w tej chwili. 

 Na przykład ktoś deklaruje: budujemy komunizm. Taka osoba natychmiast zaczyna budować komunizm, to jest jej filozofia, od razu. Filozofia natychmiast się zmieniła. Potem mówią do niego: wszyscy, skończcie budować komunizm, teraz będzie demokracja. Zostaje demokratą. Potem mówią mu: demokracja się skończyła, znowu komunizm. Ponownie staje się komunistą. Potem mówią mu: wszyscy do wojny z Denikinem, idzie na wojnę z Denikinem. Jego filozofia zmienia się natychmiast. Wynika to z faktu, że nie ma wystarczającej siły, by trzeźwo ocenić sytuację, że to wszystko jest życiem zewnętrznym.

Kto jest materialistą? 

Życie zewnętrzne oznacza, że różne wersje sytuacji będą istnieć na świecie. Nie mają znaczenia, nie mają nic wspólnego z wewnętrznym światem człowieka. Wewnętrzny świat osoby oznacza, że człowiek może być szczęśliwy, jeśli po prostu nie utożsamia się z pociechą, pokojem, milczeniem i sytością. Jeśli nie uważa, że jest to najważniejsza rzecz w jego życiu, a najważniejszym celem życia jest życzyć wszystkim szczęścia, żyć dla samorealizacji. Kiedy osoba zmienia wartości w sobie, uświadamia sobie, że nie może uciec nigdzie, jeśli to konieczne, nadejdzie czas, aby głodować, a ja umrę z głodu. Nadejdzie czas, nastanie wojna, nadejdzie czas, nastąpi zwycięstwo, ale to wszystko nie wiąże się osobiście ze mną. Mam wewnętrzne życie, w którym mam własną wojnę z moimi grzechami. Kiedy osoba jest tak przygotowana, staje się szczęśliwa. Kiedy osoba myśli o rzeczach zewnętrznych i martwi się o nie, taka osoba nazywana jest materialistą, tj. ten, kto jest połączony z materią. Jest przywiązany do materii i nie może nic z tym zrobić. To jest problem. Dlatego pamięć jest słaba. Dlatego pamięć jest słaba. Niezdolność do wykonywania obliczeń. Niedojrzałość, dziecinność i głupota. 

 Czym jest dojrzałość? Dojrzałość oznacza inteligencję. Powiedzmy, że człowiek ma duże moce, ale Merkury nie działa, w zasadzie rozumie, jak żyć, ale nie może nikomu tego wyjaśnić. O takiej osobie mówią, że jeszcze nie jest dojrzała. Może nie dojrzewać do starości. Osoba rozumie, żyje poprawnie, wie, ma dobry umysł, umie dobrze żyć, ale nikomu nie potrafi tego wyjaśnić. Ale kiedy nadchodzi głupota, to zupełnie inna sprawa, to jest brak rozsądku. Jednocześnie Merkury może być silny u człowieka, a w zależności od sfery, w której Merkury jest silny, działa zgodnie z tą sferą.

Głupota człowieka 

 Powiedzmy, że mam wystarczająco Merkurego, aby stać się komentatorem w niektórych tanich informacjach radiowych. Mogę być bardzo profesjonalny, rozmawiać godzinami o wszelkiego rodzaju nonsensach, prawda? Merkury nie ma nic do użycia, tj. bierze fakty, bada je, używa ich, ale fakty te nie są związane z rozumem. Nie ma tu miejsca na cel życia. Jest po prostu jakaś aktywność Merkurego, co nie prowadzi do żadnego wyniku. U takiej osoby dzień dobiega końca, i nie ma znaczenia jak ona rozmawiała, żadnych konkluzji.

Stąd powstaje głupota. Jeśli ktoś chce używać swojego Merkurego w ten sposób, to w następnym życiu Merkury raczej nie będzie w stanie pracować w ten sposób, ponieważ jeśli umysł nie jest kultywowany w człowieku, to nie ma nawet wystarczająco dużo inteligencji, aby rozmawiać pięknie, nawet gdy taka chwila nadejdzie. To bardzo trudne. 

 Brak samokontroli, kolejny czynnik, gdy Merkury jest słaby. Brak samokontroli oznacza, że człowiek nie może używać swojej pamięci. Już o tym rozmawialiśmy. Samokontrola jest wtedy, gdy silny umysł panuje nad sytuacją, która przeszkadza, przeciwdziała, neutralizuje moc, która przyszła do nas poprzez karmę, przez przeznaczenie. 

Jeśli chcesz obrabować, co robić? 

 Musimy pamiętać, jak zachować się w tej sytuacji gdy napadają nas bandyci. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że jeśli coś ma być postanowione przez los, trzeba to oddać. Ponieważ osoba zawsze wybiera, oddaje swoje życie, lub daje majątek. Inteligentna i nieprzywiązana osoba myśli: mam tu tysiąc dolarów w kieszeni, a niektórzy mają równowartość stu rubli, dla niektórych to jak tysiąc dolarów. Ludzie mają wiele rodzajów dobrobytu. A inny człowiek myśli: moje pięć kopiejek, na darmo, wolę umrzeć, zaczyna się opierać. 

 Jest jeszcze jedna opcja. Ucieczka. Wszystko zależy od tego, w jakiej jesteś sytuacji. Ale jeśli nie możesz uciec, jakie masz opcje? Żyć. Oczywiście. W zasadzie możesz dać swoje życie, nie ma problemów, jeśli nie jest to dla ciebie droższe. Jeśli honorujesz więcej, możesz umrzeć. Dostaniesz się na niebiańskie planety. Jeśli chodzi o osobę, która wprowadza zmianę, musi znać swoją naturę. Dają zmianę tylko ci, którzy mają naturę obrońcy. Jeśli dana osoba ma charakter przedsiębiorcy lub tylko pracownika lub naukowca, taka osoba nie może dokonać zmiany. Człowiek musi znać swoją naturę. Jeśli dana osoba ma naturę, by umrzeć w bitwie, zrobi to z uśmiechem na twarzy. Tacy ludzie zwykle cenią zwycięstwo ponad swoje życie. To jest kryterium takiej osoby. On, jeśli widzi, że drugi zachowuje się niesprawiedliwie, wyciągnie pięść z kieszeni i będzie walczył. Druga opcja, jeśli jest pijany, również to zrobi. 

Ale pamiętaj, że dla większości ludzi to nie jest wyjście. Ponieważ przeklinacie to, co zrobiliście, większość ludzi to kobiety, dzieci lub ludzie, którzy nie są skłonni do przemocy. Tacy ludzie powinni po prostu działać w sposób, który wyjaśniłem. Oznacza to że człowiek nie jest przywiązany do własności. Jeśli natychmiast zachowujesz się bezczelnie, złościsz się na tę osobę, możesz po prostu zginąć w walce. I w tym przypadku umrzesz w stanie niezadowolenia, pozostawiając ciało w stanie niezadowolenia, co jest bardzo niekorzystne. 

 Osoba powinna opuścić ciało w stanie szczęścia. W tym momencie musicie myśleć o Bogu. Za nasze przeszłe działania otrzymujemy taką możliwość, aby uzyskać przemoc nad nami. W życiu daje się taką możliwość. W tym przypadku osoba powinna zachowywać się bardzo dostojnie. Oznacza to, że musi być gotowy na wszystko. Nazywa się to dzieciństwem, niedojrzałością, kiedy dana osoba nie rozumie, że w tym życiu jest przemoc. Przemoc oznacza, że musisz być posłuszny. 

Natura kobiety 

 Kobiety nie powinny podnosić ręki. Jeśli chodzi o męża, tutaj decyzja jest jednoznaczna, żona nie powinna uważać męża za wroga, to jest bardzo duży grzech. Żona przyjmuje pijanego męża, ponieważ w poprzednim życiu była pijana. Dlatego nie ma powodu, by go obrażać. Ponieważ wszystko dzieje się nie przez przypadek. 

Mąż dręczący swoją żonę. Zaskakuje swoją żonę. Nie odpowiada. Jeśli żona pije, taka osoba może po prostu się z nią rozstać, powiedzieć: jeśli chcesz tak żyć, to żyj sama. Mąż bierze za nią odpowiedzialność, żona nie może tego zrobić, ponieważ jest odpowiedzialna za dzieci, które wychowuje. Jest odpowiedzialna za swoje życie. Zasadniczo, jeśli dana osoba zachowuje się całkowicie źle, możesz przejąć moc, aby ją opuścić, albo nie możesz znaleźć związku z nią. To nie jest właściwe. Jeśli nie lubisz tego człowieka, po prostu odejdź od niego. Jeśli chcesz, musisz zatem wypełnić wobec niego swój obowiązek. Ponieważ mąż bierze na siebie karmę swojej żony, jest za nią odpowiedzialny. 

 Dla kobiety wolność wyboru jest swobodą wyboru, komu się podporządkować. Jeśli kobieta nie chce nikogo słuchać, oznacza to, że ma demoniczną krew, tj. Istnieją dwa rodzaje krwi u ludzi. To boska moc wewnątrz i demoniczna. Boska moc oznacza, że kobieta jest skłonna do posłuszeństwa, a mężczyzna jest skłonny do wzięcia odpowiedzialności i bycia godnym, aby zachowywać się z godnością. 

Kobieta, która ma demoniczną krew, nie jest skłonna do posłuszeństwa, mężczyzna z taką krwią nie jest skłonny do odpowiedzialności. Tacy ludzie znajdują się. Kobieta, która nie jest skłonna słuchać, znajduje męża, zgodnie z prawem losu, który nie jest skłonny za nią odpowiedzieć. A mężczyzna, który jest skłonny być odpowiedzialny za los swojej żony, znajduje kobietę skłonną do posłuszeństwa. 

 Jeśli kobieta chce naprawić tę sytuację, która rozwinęła się w jej życiu, musi zacząć być posłuszna, a wtedy osoba ta zareaguje. A mężczyzna, jeśli chce naprawić sytuację, musi wziąć odpowiedzialność za swoją żonę, a wtedy ona zacznie być posłuszna. Więc to działa, nie ma innych opcji. Za pomocą masakry nie można tego rozwiązać. 

Aby skorzystać z mocy umysłu, musisz najpierw pokochać osobę, z którą budujesz związek, życzyć jej szczęścia, a potem możesz korzystać tylko z umysłu. Ponieważ jeśli nie kochasz osoby, fałszywe ego nie daje ci okazji. Jeśli nie kochasz osoby, działanie fałszywego ego natychmiast zaczyna działać. Fałszywe ego między dwojgiem ludzi zaczyna wpływać na naszą świadomość. Zaczynamy być uparci, źli i próbujemy użyć logiki i rozumu, aby udowodnić coś innej osobie. To stanowisko nie rozumie, jak to działa. Jeśli chcesz komuś coś udowodnić, oznacza to, że musisz kochać tę osobę. Jeśli nie chcesz go kochać, nie ma sensu dowodzić, że to nie działa. Jest po prostu w pozycji egoizmu, a osoba będąca w pozycji egoizmu nigdy nie słucha. Po prostu zawsze się opiera i to wszystko. Dlatego nie ma sensu dowodzić z pozycji samolubstwa. Musisz tylko spróbować pokochać osobę. Dlatego jedynym sposobem, kiedy ktoś przychodzi do ciebie, jest traktowanie go dobrze i zrozumienie, że sam los przyszedł do twojego domu. 

Napięcie w życiu 

 Gdy mamy postawę: "Nie chcę w to wierzyć. Nie mam na to ochoty Chcę tego inaczej". Będą problemy z Merkurym. I wtedy pojawia się bardzo intensywny temperament. To kolejna wada związana z Merkurym. Co to jest bardzo intensywny temperament? Człowiek nie wierzy w szczęście. Nie wierzy, że o wszystkim można dobrze zadecydować. Wierzy tylko w to, co złe. Dlatego jedynym sposobem takiej osoby jest samoobrona. Indie mają wiele małp i są wszędzie. Jeśli spotkasz małpę na drodze, może cię zaatakować lub po prostu przejść obok, ukraść coś od ciebie itp. Zachowują się jak dzieci, nierozsądni ludzie, jak duże dzieci. A jeśli uśmiechasz się do małpy, ona jest bardzo zła. Uważa za najwyższą zniewagę. Jeśli nawet z życzliwością się do niej uśmiechniesz, to jest bardzo zła. Ponieważ dla osoby znajdującej się w stanie napięcia, jak u zwierzęcia, dla niej nie ma różnicy między dobrocią pochodzącą od ciebie a złem. Siła skierowana na ciebie oznacza ochronę. Osoba, która się do niej uśmiecha, osoba spięta postrzega ją jako wroga. Myśli: och, dlaczego się śmieje? W ten sam sposób gniewny jest postrzegany jako wróg. Dlatego powstaje napięcie, napięcie wewnętrzne nie pozwala na myślenie. Ktoś zawsze myśli, patrzę na salę, ludzie zaczynają robić się surowi. Nigdy nie mam na myśli nikogo. Najczęściej mam na myśli siebie. W związku z tym takie problemy powstają w przypadku Merkurego. 

Aby rozładować napięcie, należy nauczyć się życzyć szczęścia innym ludziom. To bardzo prosta metoda. To jest pierwsza opcja. I druga opcja - istnieje sposób oczyszczenia poprzez wypełnienie naszego obowiązku wobec ludzi, a następnie składamy ofiarę, tj. oddajemy, zaczynamy przekazywać naszą myśl, zaczynamy życzyć szczęścia ludziom. Druga metoda to metoda opisana w Wedach. Och, człowiek podlewał korzenie drzewa, a potem całe drzewo rośnie. Podlewanie korzeni drzewa oznacza naukę kochania Boga. Kiedy dana osoba podlała korzenie, tj. Bóg jest przyczyną naszego istnienia, gdy człowiek kocha Boga, wtedy automatycznie kwitną wszystkie gałęzie jego relacji z ludźmi. Kiedy ktoś podlewa korzenie drzewa, nie ma potrzeby podlewania gałęzi. Osoba, która nie podlewa korzenia, nie jest życzliwa dla ludzi i ma moc złej mowy, ma siłę napięcia wobec innych ludzi to wszystko ma coś wspólnego z Merkurym, to znaczy z naszą zdolnością do refleksji. Złe nawyki powstają, gdy jest słaby Merkury.

Złe nawyki 

 Złe nawyki zawsze powstają z powodu złej logiki. Złe nawyki zawsze powstają z powodu złego umysłu. Wszystko to dzieje się w wyniku nieznajomości praw. Na przykład wystarczy, że ktoś raz oszuka, co się stanie? Cały światopogląd się zmienia. Tutaj w nas jest taka siła zwana super-duszą. Dusza Najwyższa jest odpowiedzialna za ludzką uczciwość. Kiedy ktoś oszukuje natychmiast Dusza Najwyższa mówi do niego: oszukałeś. I osoba ma dwie opcje do zrobienia. Pierwsza opcja - mówi: tak, jestem winny i chcę naprawić sytuację. Zaczyna przepraszać. Druga opcja polega na tym, że ktoś oszukał, jeśli nie chce poprawić sytuacji, zaczyna budować nową filozofię w swojej głowie. Nowa filozofia oznacza, że zaczyna uzasadniać, dlaczego oszukiwał. Mówi: Właściwie oszukiwałem, ponieważ jest to niezbędne; wynika to z faktu, że tak naprawdę powinienem to zrobić, ale ta osoba tego nie rozumie, więc ją oszukałem. Albo: oszukiwałem, bo jeśli powiem prawdę, to w tym przypadku wszyscy będą cierpieć, więc oszukiwałem. 

Wiele różnych łańcuchów logicznych tego, który chce oszukiwać. Ale kiedy ktoś oszukuje, jego zdolność postrzegania jego umysłu jest tracona, ponieważ umysł oznacza trzeźwość. Osoba, która oszukuje, nie może być dłużej trzeźwa, ponieważ trzeźwość oznacza, że we wszystkich przypadkach życia, właściwa odpowiedź pochodzi od umysłu. Kiedy człowiek zaczyna usprawiedliwiać swój czyn, oznacza to, że zdradza swój umysł. Mówi: nie potrzebuję cię, mój umysł jest fałszywym ego, teraz usprawiedliwię się we wszystkim. 

A jak zidentyfikować osobę, która używa swojego umysłu, od kogoś, kto używa fałszywego ego? Kiedy człowiek korzysta ze swojego umysłu, podczas słuchania słucha i doświadcza stanu skoncentrowanej uwagi. Osoba, która używa fałszywego ego, nie słucha, a raczej udaje, że słucha, ale jednocześnie ma już otwarte usta. Ona, słuchając w ten sposób, już chce coś powiedzieć. Oznacza to, że osoba kieruje się fałszywym ego, a nie rozumem. Taka osoba powinna natychmiast przestać mówić, nie ma sensu. Ponieważ ani jedno słowo nie przenika do świadomości. Kiedy dana osoba słuchając, chce już coś powiedzieć, oznacza to, że musisz zamknąć usta i oddalić się od tej osoby. Powiedz: przepraszam, nie mogę nadal mówić. Nie ma sensu. Musisz zrozumieć, na czym polega problem. Problemem jest fałszywe ego. Problem ten wynika z tendencji do oszukiwania. Kiedy ktoś jest skłonny usprawiedliwić się, w tym przypadku kieruje się nim fałszywe ego i nie można mówić o żadnym celu. Jeśli dana osoba nie używa rozumu w swoim życiu, jest skazana na porażkę. Ponieważ nie będzie mogła nawigować w sytuacjach życiowych. 

 Dlaczego istnieje tendencja do oszukiwania? Dlaczego powstaje? Tendencja do oszukiwania wynika z braku chęci cierpienia za swoje wady. W każdej sekundzie życia człowiek musi być zdeterminowany, by cierpieć z powodu swoich braków. Musi to robić entuzjastycznie.
Asceza 

 Jeśli w czymś się mylę, chcę teraz za to odpowiedzieć. Jeśli dana osoba ma taki nastrój stale, to w wyniku tego nastroju, gdy przypadkowo oszukała kogoś lub przydarzyło jej się w życiu, natychmiast koryguje tę sytuację, ponieważ sprawia jej to przyjemność. Ta umiejętność rozwija się w wyniku wyrzeczeń. 

 Asceza ma miejsce wtedy, gdy dana osoba wykonuje jakąś akcję z poczucia obowiązku, akcję samokształcenia. Uważa się, że w epoce degradacji, w której żyjemy, najlepszym wyrzeczeniem jest powtarzanie imienia Boga. To najlepsza surowość. 

 Jakie są pokuty? Głód, kpina z twojego ciała. W Wedach jest napisane, że gdy ktoś, czyniąc pokutę, szydzi z jego ciała, oznacza to, że jest demonem. To jest surowość w ignorancji. Jeśli dana osoba głoduje, aby uzyskać zdrowie, jeśli głoduje, aby coś komuś udowodnić, oznacza to, że ma cechy demoniczne. Ta pokuta nie prowadzi do niczego dobrego. Ta surowość powoduje tylko problemy. Stąd tendencja kpienia z innych ludzi. 

Kiedy ktoś powtarza święte imię, a następnie ascezę, jest to taka surowość, łącząca go z boską mocą. Jeśli ktoś odprawia pokutę, co czyni go niegrzecznym, to ta pokuta czyni go niegrzecznym. Jeśli wyrzeczenie powoduje uczucie szczęścia, to czyni go szczęśliwym.

 Asceza oznacza pewne działanie, gdy człowiek zmusza się do zrobienia czegoś. Dlatego jeśli ktoś zmusza się do powtarzania imienia Boga lub sprawia, że wszyscy życzą szczęścia wszystkim ludziom, oznacza to, że otrzymuje w sobie stan szczęścia dla siebie. 

 Niestety, obecnie panuje powszechna opinia, że ludzie powinni wykonywać tego rodzaju pokutę, że przez długi czas głodować lub pić mocz, albo w jakiś sposób kpić ze swoich ciał. Istnieją nawet takie metody leczenia, gdy osoba zaczyna pękać, jęczy pod każdym względem, a jest to rodzaj uzdrawiającej mocy, im bardziej szydzą z niego, tym bardziej efekt terapeutyczny. 

Ale w rzeczywistości najlepszy efekt terapeutyczny występuje, gdy człowiek wchodzi w stan dobroci. Dlatego przezwycięża się złe nawyki, oczyszczając umysł z kłamstw, o których już mówiliśmy, i oczyszczając umysł z tendencji do niewłaściwych pokut. A poprawne wyrzeczenia przynoszą osobie zdolność do pilnej korekty swoich błędów. Kiedy ktoś odprawia pokutę w dobroci, buduje siłę, a on sam w sobie chce pilnie naprawić swoje błędy. Ponieważ asceza oznacza siłę. Kiedy człowiek odprawia pokutę, zyskuje siłę.

Gdzie zdobyć siłę? 

 Człowiek zawsze bierze siłę tylko z wyrzeczeń, nie ma już żadnego sposobu na zdobycie siły . Jeśli ktoś leży w łóżku, traci siłę. Jeśli ktoś wstaje rano na czas, zyskuje siłę. Jak mogę podnieść ciśnienie krwi? Tylko przez podniesienie się z łóżka. Wedy opisują również, że dana osoba pokonuje słabość dzięki temu, że wstaje z łóżka na czas. To jest surowość. Nie chcę wstawać, ale w ten sposób człowiek pokonuje słabość, prawda? Kiedy człowiek czyni wysiłek w dobroci, otrzymuje taki rezultat. 

 Tak więc złe nawyki powstają u osoby w wyniku tego, że jest on skłonny usprawiedliwić swoje złe uczynki. Z powodu swojej skłonności do samooszukiwania się, osoba nie wie już, co robić dobrze, w wyniku czego ma skłonność do czerpania przyjemności nie z siły dobroci, ale z siły ignorancji. Cóż, na przykład, jeśli ktoś nie może nikogo kochać, wówczas moc miłości staje się podobna ... nie odczuwa satysfakcji w życiu, ponieważ ta moc nie przejawia się w jego życiu.   

Mężczyzna musi kogoś kochać. Musi jakoś użyć tej siły w sobie, to jest nasz stan umysłu, tj. cechą duszy, jedną z cech, jest pragnienie ciągłego kochania kogoś. Jeśli dana osoba nie może nikogo kochać, oznacza to, że ta siła spowoduje w nim bolesne uczucie, a on będzie musiał w jakiś sposób uzupełnić tę moc, wówczas będzie zaangażowany w pijaństwo lub uzależnienie od narkotyków. Dlaczego nie może zmusić się do miłości? Ponieważ nie wykonuje pokuty, ponieważ nie wie, nie ma wiedzy. Wiedza jest podstawą zrozumienia rzeczy. Nie kultywuje wiedzy w sobie, tj. nie ma wystarczającej siły wewnętrznej, aby być szczęśliwym. Dlatego wszyscy musimy dążyć do wiedzy. Zatem człowiek, tj. Merkury jest naszą logiczną zdolnością, jest bezpośrednio związany z tym, czy dana osoba będzie miała złe nawyki, czy nie.      

Natura nieodpowiedzialności 

 Jeśli dana osoba nie kieruje się rozumem w życiu, oznacza to, że będzie miała złe nawyki. Istnieje zależność od kogoś, jeśli ma się słaby Merkury. Czym jest uzależnienie? To wtedy osoba nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać niektórych problemów. A jaki jest tego powód? Osoba nie chce brać odpowiedzialności za swoje życie. Wszystko to wynika z samolubstwa. Samolubstwo oznacza, że człowiek nie chce ponosić odpowiedzialności za swoje życie lub za kogoś innego. Mówi: zrobisz dla mnie wszystko, a ja będę oglądać. Albo, jak to najczęściej bywa: jesteście winni za moje problemy. Gdy dana osoba chce żyć nie dla siebie, rodzi to natychmiastową odpowiedzialność za jej życie. Taki subtelny mechanizm. Stąd "Nie żyję dla siebie" oznacza, że: muszę się kimś zaopiekować. Jeśli mnie to obchodzi, moja odpowiedzialność rośnie. 

Tak więc osoba, która ma słabą moc odpowiedzialności w sobie, nie jest w stanie być niezależna wewnętrznie. W tym przypadku jest to również związane z Merkurym, ponieważ osoba, która nie ma możliwości połączenia umysłu z życiem, nie może zrozumieć, jak postępować poprawnie, popada w stan zależności. Nieodpowiedzialność ogólnie daje osobie niezdolność, na przykład, do utrzymania się... na przykład dla kobiet nieodpowiedzialność oznacza niechęć do wypełniania obowiązku wobec rodziny, męża i dzieci. 

 Dla kobiety niezależność w stosunku do męża jest również nieodpowiedzialnością, ponieważ jeśli kobieta zachowuje się niezależnie, oznacza to, że nie rozumie swojej pozycji w rodzinie. W przypadku kobiety jej pozycja polega na poddaniu się mężowi, ponieważ w tym przypadku jest chroniona. Kobieta ma bardzo silne uczucia ... kobieta jest bardzo wrażliwa, jest sześć razy bardziej wrażliwsza od mężczyzny. Oznacza to, że kiedy ufa sobie, naturalnie zaczyna się niepokoić. Bardzo trudno jej przezwyciężyć ten lęk w życiu. Dlatego kobieta powinna słuchać kogoś w swoim życiu. Jeśli nie słucha, nie chce łączyć swojego życia z mężem a mieszka z nim, ciągle się martwi. Myśli, że czegoś w jej życiu brakuje. Zaczyna iść do psychoterapeutów, próbuje im zaufać itp. Powstaje duży problem, ale jeśli na przykład mąż nie jest całkiem dobry, nie oznacza to, że należy uważać się za niezależną. Załóżmy, że on czegoś nie rozumie, ale mężczyzna oznacza pewną siłę. Jeśli kobieta po prostu wykonuje wobec niego swoje obowiązki, już przeżywa stan spoczynku. W takim przypadku Merkury pracuje dla kobiety w taki sposób, że mówi jej: po prostu wykonuj swoją pracę, wypełniaj swoje obowiązki i poczujesz satysfakcję, mimo że twój mąż, na przykład, nie ma dobrych cech. To jest niezależność dla kobiety, ponieważ w takim przypadku, jeśli tego nie zrobi, będzie bardzo zależała od okoliczności. 

Kobieta, która wychodzi spod wpływu rodziny, inni mężczyźni zaczynają na nią wpływać, niektóre pomysły, które pojawiają się w jej głowie, zaczynają na nią wpływać a ona ma bardzo straszne problemy w życiu. Nie oznacza to, że kobieta powinna być bezmyślna, nie myśleć o niczym, nic nie mówić, po prostu pracować dla swojego męża. Nie. To tylko wypełnienie obowiązków w rodzinie, a potem jest spokój, spokój, rozumiesz? Wypełnianie obowiązków oznacza pomaganie mężowi we wszystkim, wychowywanie dzieci, kochanie ich i ogólnie rzecz biorąc, tworzenie atmosfery ciepła w rodzinie. To zależy tylko od kobiety, nie zależy od mężczyzny. To, czy rodzina istnieje, zależy od kobiety. 

Powolność. Przyczyny 

 Powolność powstaje w wyniku tego, że dana osoba nie jest w stanie użyć swojego Merkurego, jest po prostu w słabej pozycji. Osoba nie może myśleć szybko, szybko przeanalizować sytuacji. Wynika to z faktu, że Merkury może być w dobroci, pasji i ignorancji. Kiedy Merkury jest w niewiedzy, wtedy człowiek nie może myśleć szybko i on też nie może działać szybko. W rezultacie wszyscy są z niego niezadowoleni, chociaż nie może nic z tym zrobić, ponieważ Merkury jest taki. 

 Powolność oznacza, że człowiek nie może szybko porównać faktów i nie może szybko zainspirować się do działania. Jest już tak, jak jest, więc nic tu nie zmienisz. Nadmierne marzenie wynika z kiepskiej pozycji Merkurego. Oznacza to, że dana osoba nie ponosi odpowiedzialności za to, o czym myśli. Zaczyna fantazjować, budować w głowie różne idee i jako całość tworzy swój wewnętrzny świat, w którym żyje aktywnie, ale ten świat nie wpływa na jego prawdziwe życie, które polega na samodoskonaleniu. Jeśli dana osoba nie żyje na jawie, nie ma sposobu, aby poprawić swoją sytuację. Wszystko wynika z nieodpowiedzialności, braku siły umysłu, nadmiernego snu na jawie.

Pozytywna aktywność umysłu 

 Aktywność umysłu jest bardzo ważnym tematem. Najważniejszą rzeczą w tym temacie jest to, o czym myśli osoba. Jeśli dana osoba próbuje zrozumieć wyższe tematy, tj. stara się myśleć o Bogu i próbuje go sobie wyobrazić, aby go zrozumieć, to nie jest sen, to jest ostateczny cel życia. Senność oznacza, że dana osoba tworzy pewne sytuacje w umyśle dla swojej zmysłowej przyjemności. Próbuje, gra w filmie w środku, gdzie jest głównym bohaterem, i w tym filmie znajduje się dobrym, kochanym, bogactwo przychodzi do niego, sukces przychodzi do niego. W tym filmie wszyscy go kochają i szanują, a on żyje w tym filmie przez całe życie. Nazywa się to "manilowizm", czyli tendencja do tworzenia chimer, pseudo-filozofowania. Połóż się na łóżku i oglądaj film swojego umysłu. Ale taka osoba poniża. Ona w stu procentach doświadcza strasznych cierpień w późniejszym życiu. Jeśli dana osoba próbuje zrozumieć za pomocą siły swojego umysłu nieuchwytny obiekt, tj. duchową siłę innej osoby lub Boga, na przykład, stara się zrozumieć, co jest siłą szczęścia i próbuje życzyć wszystkim szczęścia, lub bezpośrednio próbuje zrozumieć kim jest Bóg, w tym przypadku nie angażuje się w senność. W tym przypadku kieruje moc umysłu do najbardziej potrzebnego przedmiotu w jego życiu. 

Na przykład teraz życzysz wszystkim szczęścia, na ile możesz zrozumieć, czym jest szczęście, na tyle możesz życzyć wszystkim szczęścia. Na przykład ktoś siedzi, myśląc, że największe szczęście jest w pijaństwie: życzę wszystkim picia. Ktoś myśli, że szczęście jest wtedy, gdy jest piękna żona, wtedy mówi: Życzę wszystkim pięknej żony. Wszystko zależy od tego, co masz na myśli przez szczęście. Osoba, która rozumie, czym jest szczęście, że jest to miłość do Boga, jest to największe szczęście, ponieważ porównuje się je z miliardami pięknych żon. Osoba, która doświadcza tego stanu, to miliard razy więcej niż miliard pięknych żon. Trudno to zrozumieć, ponieważ nie mamy tej mocy. Ale są ludzie, którzy to rozumieją, musisz nauczyć się to rozumieć, wtedy nie będzie problemów.Aktywność nerwowa 

 Dlaczego występuje nadmierna aktywność nerwowa? To kolejna cecha Merkurego, który ma słabą wytrzymałość. Nadmierna aktywność układu nerwowego wynika z faktu, że dana osoba nie czuje satysfakcji w życiu. Jeśli ktoś nie żyje celowo, nie ma w życiu żadnego celu, to satysfakcji też nie. Potrzebujesz celu. Jeśli nie ma celu, nie ma też satysfakcji, ponieważ mamy swoje obowiązki od urodzenia, w życiu jest pewien cel, rodzimy się już w pewnej formie. Mamy pewien rodzaj aktywności, którą pokochamy w życiu, mamy określoną ścieżkę. Jeśli dana osoba nie koncentruje się w tym kierunku, oznacza to, że nie doświadczy satysfakcji. 

 Osoba, która kontaktuje się z Bogiem, zawsze odczuwa satysfakcję. Osoba, która nie odczuwa satysfakcji, zaczyna doświadczać stanu ... tj. są dwa rodzaje ludzi. Niektórzy są jednokierunkowi, inni są wielokierunkowi. Ludzie wielokierunkowi starają się odczuwać satysfakcję z faktu, że rozwiązują wiele różnych spraw w swojej głowie. Zmieniają zawody, zmieniają informacje, muszą czytać wiele gazet, aby doświadczyć satysfakcji, i chcą usłyszeć wiele, wiele faktów od innych ludzi, aby doświadczyć satysfakcji. I starają się dużo uporządkować w swoich głowach. Wedy uznają to za niewłaściwe. Uważa się, że człowiek nie rozumie, jaki jest sens jego życia. 

Sens życia oznacza skupienie. Osoba powinna dążyć do swojej ścieżki i starać się osiągnąć maksymalne głębokie zrozumienie sensu swojego życia. Jak to zrobić? Aby to zrobić, przestań rozpraszać swój umysł, najpierw skup go. Na czym się skupić? Teraz skup się na wykładzie, ponieważ czytasz tu o najważniejszej rzeczy. Jeśli masz w głowie jednocześnie dzieci głodne lub wędruje coś innego, oznacza to, że bardzo trudno jest się skupić. Istnieje umysł wielokierunkowy, oznacza słaby umysł. Umysł jednokierunkowy oznacza silny umysł. Kiedy umysł jest wielokierunkowy, oznacza to, że dana osoba nie jest zadowolona z działania w jednym kierunku i zaczyna zmieniać sposób działania. To powoduje nadmierną aktywność nerwową. Osoba staje się nadmiernie podekscytowana. Zaczyna się spieszyć, zaczynają się pojawiać reakcje w jej ciele, pojawiają się pewne problemy. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko to jest bezpośrednio związane z Merkurym. Ponieważ Merkury umożliwia osobie związanie się z celem. Logicznie rzecz biorąc, osoba będzie w stanie wyjaśnić sobie, co teraz musi zrobić dla swojego życia. Teraz masz cel, musisz w tym celu zrobić coś w stanie szczęścia. Jeśli dana osoba nie prowadzi takiego życia, rozprasza się, to oznacza, że ma słabego Merkurego, słabego Jowisza. Umysł jest słaby, ostrość jest słaba i słaba zdolność do wyjaśnienia sobie, co zrobić. Słabość układu nerwowego. 
Pokój w życiu 

 Jeśli osoba nie ma mocy szczęścia w swoim umyśle, to jak może kontrolować układ nerwowy, jeśli prana nie jest aktywowana, umysł kontroluje pranę, witalne powietrze w ciele, a prana kontroluje układ nerwowy. Więc? Słabość układu nerwowego. Dlaczego powstaje słabość umysłu? Umysł jest silny tylko wtedy, gdy jest szczęśliwy. Kiedy jest spokojny i szczęśliwy. Są to dwa wskaźniki siły umysłu: pokój i szczęście. Jeśli ktoś jest spokojny, jeśli jest szczęśliwy, jego umysł jest silny. Co oznacza silny umysł? Oznacza to silną zdolność myślenia, silną pamięć, silne emocje, tj. umiejętność bycia szczęśliwym, radosnym, właściwego zachowania w społeczeństwie itp. Tylko dwie rzeczy: spokój i szczęście. Obie te rzeczy pochodzą z umysłu. 

 Pokój wynika z faktu, że człowiek zrozumiał, rozumie cel swojego życia i żyje w tym kierunku, od razu odczuwa satysfakcję, ponieważ wypełnia swój cel życiowy, nie doznaje straszliwej krzywdy. Pokój nadchodzi. Szczęście rodzi się z czystości umysłu. Czystość umysłu pochodzi z bezgrzeszności. Osoba, która nie popełnia grzesznych czynów, doświadcza szczęścia od wewnątrz. Życzy wszystkim szczęścia, a ono nasila się w nim. Próbuje połączyć się z Bogiem. Joga to połączenie. Osoba ćwiczy jogę, tj. próbuje połączyć się z Bogiem. Niektórzy ludzie myślą, że joga znaczy kpić z ciała. Joga - oznacza połączenie, jest to sanskryt, oznacza połączenie. Każda praktyka takiego połączenia oznacza jogę. Dlatego osoba praktykująca jogę jest w stanie doświadczyć szczęścia, ponieważ szczęście pochodzi bezpośrednio od Boga. 

 Tak więc słabość układu nerwowego wynika z faktu, że dana osoba nie ma mocy umysłu. Nie może kontrolować i nie ma celu, nie ma celu w życiu, nie ma czystości, tj. grzeszność jest bardzo wielka. To wszystko jest bezpośrednio związane z Merkurym, ponieważ Merkury jest przewodnikiem wszystkich tych rzeczy. On jest dyrygentem bezgrzeszności, on jest dyrygentem racjonalności. On jest tylko środkiem komunikacji. Dlatego Merkury oczywiście zależy również od Jowisza, od naszej koncentracji na życiu. 

 Występują zaburzenia psychiczne i mózgowe. Osoba, która nie jest w stanie wyjaśnić sobie niczego w życiu, oczywiście, że ma zaburzenia psychiczne. Osoba, która nie może komunikować się z innymi ludźmi, ma naturalnie zaburzenie psychiczne. Osoba, która nie rozumie, co się dzieje, nie ma normalnej komunikacji z ludźmi wokół niej, oczywiście, że ma zaburzenie psychiczne. Dlatego zaburzenia psychiczne są konsekwencją tego, że nie chcemy czynić dobra dla ludzi. Kiedy nie chcemy tego robić, pojawia się słabość Merkurego. Słabość Merkurego prowadzi do zaburzeń psychicznych.

Słabość 

 Inną kwestią bardzo podobną do tego jest silna wrażliwość umysłu. Zaburzenie psychiczne oznacza, że dana osoba nic nie myśli lub słabo rozumie, co się dzieje. Nie może prawidłowo używać swojego umysłu. Drugi punkt to nadmierna wrażliwość, nadwrażliwość umysłu lub innymi słowy nadmierne zmęczenie subtelnego ciała umysłu. Nadmierne zmęczenie subtelnego ciała umysłu powstaje w wyniku tego, że go wyczerpujemy. Do wyczerpania umysłu dochodzi, ponieważ człowiek nie karmi go mocą szczęścia i pokoju. 

Moc szczęścia pochodzi od Słońca, moc pokoju pochodzi od Księżyca. Jeśli dana osoba ma słabe Słońce i słaby Księżyc w horoskopie, to automatycznie ma już nadmierne podatności na zagrożenia z poprzednich wcieleń, jest już podatna na atak z samej swojej natury. Co on powinna zrobić? To samo co wszyscy inni. Człowiek musi żyć w warunkach przewidzianych dla niego przez naturę zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nie ma różnicy, ktoś jest dziś lepszy, ktoś jest gorszy, jaka jest różnica, jaka jest różnica? Ktoś ma teraz złe warunki, bardziej pragnie być szczęśliwy niż ten, który ma dobre warunki, jest zrelaksowany, nie chce nic robić. Dlatego jestem pewien, że większość ludzi, którzy nie są zadowoleni z niczego w życiu, czytają teraz ten wykład, chcą zmienić wszystko na lepsze, i to dobrze. Każdy chce dobrego horoskopu. Co za szczęście, jeśli wszystko jest dobrze, to nie ma nic do zrobienia. Nie pozostaje nic innego, jak szczęście ... Teraz, jeśli weźmiesz horoskopy od wszystkich prosiąt, zobaczysz, że mają doskonałe horoskopy, ponieważ są absolutnie szczęśliwe, tarzają się w kałuży, chrząkają, jedzą stolec. Ma taką skłonność, to zwierzę. Ale jak patrzysz im w oczy, są tak szczęśliwe. Nazywa się to szczęściem w niewiedzy.

Przyczyny chorób układu nerwowego 

 Choroby nerwowe występują u ludzi. Powstają one w wyniku następujących cech: skłonność do przemocy, agresji, frustracji, agresji, impulsywność, drażliwość, strach. Sucha skóra występuje u ludzi w wyniku słabości Merkurego. Sucha skóra i choroby alergiczne pochodzą z nadmiernej wrażliwości umysłu, którą już zdemontowaliśmy. Co jest spowodowane faktem, że dana osoba ma zły Księżyc i Słońce w horoskopie. Jeśli Merkury jest dobry, wtedy połączy człowieka ze Słońcem, a także z Księżycem, więc połączenia działają. Człowiek posługujący się logiką, przy pomocy zrozumienia rzeczy, będzie mógł osiągnąć pokój w swoim życiu, życząc wszystkim szczęścia. 

Dlatego ktoś powiedział mi, że najważniejszą planetą jest Słońce i Księżyc, więc nie ma powodu, aby uczestniczyć w kolejnych wykładach. W rzeczywistości tak nie jest, że Merkury, nie jest mniej ważny. Jeśli dana osoba ma energię, tj. Słońce daje moc w życiu, a Księżyc daje pokój, to nic nie znaczy. Nadal muszę pracować nad głową, żeby żyć właściwie. Musimy mieć zrozumienie rzeczy, musimy myśleć. Sucha skóra, swędzenie skóry, alergia, wszystko to wynika z wrażliwości umysłu. 

Słabe płuca mogą powstać z Merkurego i słabego serca z powodu dysfunkcji. Jest to arytmia serca, jest związana z Merkurym, a Merkury jest również związany z zaburzeniami czynności płuc, tj. naruszeniem funkcji oddechowych, jest wynikiem naruszenia układu hormonalnego, który jest bezpośrednio związany z Merkurym. Częstość występowania chorób, takich jak gruźlica, jest ogólnie związana z brakiem radości, z depresją wewnętrzną, gdy osoba jest w depresji. Stłumiony człowiek naturalnie nie może niczego zrozumieć. Wszystko to z powodu słabości Merkurego. 

Kiedy Merkury znajduje się w Baranie, jeśli jest słaby, istnieje tendencja do niepokoju, strachu, niepokoju psychicznego, bólów głowy, nerwowych chorób głowy. 

 Merkury w Strzelcu powoduje osłabienie głowy, zawroty głowy, nerwowość, bóle w biodrach. 

 Merkury w Rybach powoduje złą pamięć, strach, niepokój, złe samopoczucie, choroby nerwowe. Ktoś myśli, że ma dolegliwości, ale tak nie jest. Merkury czasami daje takie rzeczy.

 Powinieneś również wiedzieć, że na ogół bardzo często Merkury powoduje u wielu ludzi, jeśli jest w złym stanie, zaburzenie funkcji wydalania żółci i rozpad funkcji wydalniczej trzustki. Te narządy, z których najczęściej korzystamy w naszym życiu, ponieważ przede wszystkim zajmujemy się tym, co jemy. Żołądek zawsze pracuje nad trawieniem, proces trawienia nigdy się nie zatrzymuje. Dlatego najbardziej obciążone narządy to ludzkie narządy trawienne. 

 Nasze zaburzenie myślenia powoduje dysfunkcję pęcherzyka żółciowego i wątroby. I dysfunkcja, tj. nasze procesy wolicjonalne, tj. kiedy nasza wola nie działa prawidłowo w stosunku do innych ludzi, cierpi na to funkcja wydalnicza żółci. 

Astygmatyzm 

 Astygmatyzm powstaje w wyniku napięcia układu nerwowego, tj. jedna półkula jest bardziej spięta niż druga. Jest to wynikiem braku równowagi między umysłem a wolą. Jeżeli dana osoba nie jest odpowiedzialna za swoje działania, czy nie jest odpowiedzialna za swoje słowa, kiedy człowiek nie jest odpowiedzialny za swoje działania, to znaczy, że robi coś, ale nie myśli o tym. Oznacza to, że jego prawa półkula będzie bardziej aktywna niż lewa półkula. 

I ma skrzywienie kręgosłupa ze względu na fakt, że mięsień przykręgowy ciągnie w jedną stronę, i z tego powodu dyski przechodzą na bok. Druga opcja, ma to, że oczy patrzą w różnych kierunkach. Gdy osoba coś mówi ale nie robi tego, lewa część mózgu pracuje też i prawa półkula jest bardziej pasywna, w rezultacie, zaczynają jej oczy zaczynają się zaokrąglać. 

Z braku Słońca i Księżyca w ciele, a Mars jest również połączony. Czasami człowiek jest po prostu agresywny. Tylko poprzez zneutralizowanie tych cech w psychice matki, przy pomocy tych cech istnieje możliwość pomocy dziecku, nie ma innych opcji. Jeśli matka znajduje się w stanie szczęścia, pacyfikacji, dziecko automatycznie doświadcza tego stanu. 

Jeśli dziecko jest dorosłe i jego wpływ jest pod mniejszym wpływem matki, to znaczy, że gdzieś od 13 roku życia, kiedy dojrzewa, dziecko zaczyna odpowiadać za swoje życie. Oznacza to, że pociąg odjechał, wiesz, co zostało w pociągu? Życz szczęścia temu dziecku. Jeśli cię nie słucha. A jeśli cię słucha, możesz się zmienić. Nawet jeśli dziecko jest bardzo małe, a nie jesteś w stanie zmusić dziecka do słuchania ciebie, oznacza to, że możesz mu tylko życzyć szczęścia. Wydaje się, że słucha, ale nie ma zrozumienia. To znaczy, nie słucha. Słucha, oznacza to, że jest zrozumienie. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba zrozumieć, że dziecko nie będzie dobre, jeśli się nie zmieni. Tylko zmieniając karmę, możesz zmienić karmę dziecka. Zmieniamy karmę, wyciągamy dziecko za sobą. Dziecko, nie jest odpowiedzialne za swoich rodziców, ale może je oczyścić za pomocą wewnętrznego pożądania. Jeśli kieruje swoje dobre uczynki do swoich rodziców, oczyszcza ich w ten sposób. 

Szczęście kobiety w życiu rodzinnym 

 Najlepsza manifestacja kobiety, to jest pragnienie posłuszeństwa ukochanej osobie. Pragnienie jest determinacją. Kobieta, kiedy wchodzi w ten stan, doświadcza stanu odpoczynku. Ona nie ma problemów w życiu. Kiedy kobieta chce być posłuszna swojemu młodemu mężczyźnie w łóżku, nazywa się to marzeniem. Ten typ pracy umysłu pochodzi bezpośrednio od fałszywego ego. Nie ma nic wspólnego z samodoskonaleniem. 

Chęć posłuszeństwa i zależności, to tylko charakter kobiety, ale jeśli chce to zrobić, aby cieszyć swoje zmysły, to jest oznaką wpływu fałszywego ego. Jeśli chce to zrobić, aby pomóc innej osobie, aby pomóc mu w życiu, aby być bliskim przyjacielem w życiu, to jest przejawem umysłu. Są dwie opcje, które wybierasz? Ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic złego w tym, że kobieta kocha męża lub jej przyszłego męża, nie ma w tym nic złego, są to naturalne rzeczy. Gdyby tak nie było, dzieci by się nie urodziły. Jest to naturalna funkcja natury. Ale, jeśli dla danej osoby jest to najważniejszą wartością w życiu, to znaczy, że będzie urodzona w następnym życiu, najprawdopodobniej na niższych planetach. Albo przejdzie w ciało zwierzęcia. 

Jeśli dana osoba chce, aby inna osoba zaspokajała jej uczucia, jest niezadowolenie. Ponieważ zaspokoi uczucia innej osoby dokładnie tak, jak sam się cieszy. Ale ten proces, w pewnym momencie się kończy, ponieważ te możliwości są ograniczone. 

 Jedna osoba może cieszyć się uczuciami innej osoby przez określony czas. Wszystko się kończy, widzicie, ponieważ ta moc się kończy. Dwie siły są zamknięte na siebie, kończą się, są to dwie siły samolubstwa. Jeśli dana osoba nie może już tego zaspokoić, powstaje niezadowolenie. I tacy ludzie, którzy zaczynają od tego, kończą w konfliktach, w końcu przeklinają, nie lubią się nawzajem, nienawidzą.  To jest naturalny proces. Kiedy ludzie chcą żyć dla drugiej osoby, a nie dla siebie, to nawet jeśli ta osoba nadal nie rozumie, jak prawidłowo utrzymywać związek, to będzie służyła szczęściu rodziny. 

 Jest to kluczowa kwestia w relacjach rodzinnych. Ponieważ zdolność do zaspokojenia naszych potrzeb od innej osoby jest ograniczona. Ta umiejętność stopniowo się topi. I wszyscy wiedzą, że jest złoty miesiąc, miesiąc miodowy, a później zaczynają się problemy, które trwają nie miesiąc. 

Czym są Wedy? 

 Wedy powstały od samego początku. Wedy opisują ten moment, gdy Brahma stworzył wszechświat. Można w to wierzyć lub nie, ale to jest napisane w Wedach. Akceptujemy źródło i badamy je. 

 Chodzi o to, że mieliśmy tu kulturę wedyjską, dosłownie dwa tysiące lat temu, ale bardzo się zdegradowała. Mieliśmy tu kulturę wedyjską w Rosji. Wszyscy o tym wiecie. W tym języku mamy wiele wedyjskich słów. Słowo "radość", "dać słońce", "niedźwiedź". Dlaczego tak nie jest? Ponieważ nie było wystarczającej wiedzy, aby ją zapisać. Ogólnie rzecz biorąc, we wszechświecie okresowo dochodzi do degradacji, i dlatego Bóg przychodzi, aby odnowić go ponownie, taki trend istnieje. Ludzie są podatni na degradację, tak jak starzejemy się, wszechświat też się starzeje. Wszystko we Wszechświecie wydaje się mieć taką tendencję do zmniejszania wszystkiego. Ogólnie rzecz biorąc, jest to tendencja, choć szczerze wierzymy, że postęp jest w toku. Jaki jest postęp? Czy to że się starzejemy? Ziemia się starzeje, Słońce się starzeje, wszechświat się starzeje. Dlatego w świecie materialnym wszystko idzie do stopniowej destrukcji. Ale wewnętrzny postęp zawsze wzrasta. Nawet jeśli coś złego się dzieje, uczymy się. Wewnętrzny postęp osoby zawsze wzrasta, widzisz, to jest różnica. 

Wedy i fanatyzm 

 Rozumiemy, że tak naprawdę to nie zniknęło, jedyne pytanie brzmi, gdzie się urodziliśmy. Wszak istnieją strefy, w których kultura wedyjska jest praktycznie niedostępna, zgodnie z prawem karmy po prostu osoba nie może jej znaleźć. Nie dlatego, że zniknęła, jest na wielu planetach tego świata, istnieje w całości. Mamy okazję ją poznać. Masz taką dobrą okazję. 

Najważniejsza jest wasza wewnętrzna skłonność, do której dążycie, to wszystko Bóg wam da, wszystko się spełni, bez wątpienia, po prostu kultywujcie swoją wewnętrzną wiedzę, to jest najważniejsze. I nie bądźcie fanatykami, nigdy nie przywiązujcie się do żadnego pomysłu. 

Teraz, gdy człowiek wkracza na ścieżkę wiedzy, pierwszy etap, to jest stan sprzeczności. A największym problemem dla takiej osoby jest to, że ma jakąś wewnętrzną kulturę, wewnętrzną, wewnętrzną kulturę, powiedzmy, kulturę chrześcijańską, lub, powiedzmy, inną muzułmańską kulturę, powiedzmy, Tatarzy, Uzbekowie lub Kazachowie, istnieje pewna wewnętrzna kultura i osoba, która stoi na początkowych etapach duchowej wiedzy, każda osoba (jest to pierwszy etap wiedzy duchowej) charakteryzuje się wewnętrznymi sprzecznościami. Oznacza to silną manifestację dualizmu. Dualizm oznacza, że jeśli on jest dobry, oznacza to, że tamten jest zły. Bardzo trudno jest pokonać tę świadomość w głowie. 

Ta dwoistość powstaje od samego początku - stadium sprzeczności. Największym niebezpieczeństwem dla takich osób jest to, że albo zaczynają myśleć, że istnieje spór między powiedzmy prawdziwą chrześcijańską wiedzą, oni myślą, że są w stanie wojny z prawdziwą wiedzą wedyjską, to pierwsze niebezpieczeństwo. 

Drugie niebezpieczeństwo, takie osoby uważają, że prawdziwi chrześcijanie powinni być w nienawiści z prawdziwymi wyznawcami innych religii. Tak więc w Wedach z tej okazji mówi się: wiara w dobroci oznacza, że człowiek nie buduje sprzeczności między systemami religijnymi, rozumie, że wszyscy ludzie mają różne sposoby. Jest to porównywane do góry, która ma jeden szczyt, ale różne drogi. Osoba w tym stanie, rozpoczynając drogę wzdłuż jednej ścieżki, po drodze doświadcza stanu szczęścia, szczerze wierzy, że wszyscy ludzie, którzy podążają innymi drogami po różnych stronach góry, myśli, że są nieszczęśliwi, i wabi każdego na swoją stronę. Mówi: po pierwsze, chodź po górach w ten sposób, będziesz potrzebować do tego pół życia, a potem pójdziesz ze mną i będziesz szczęśliwy. 

Dlatego mówię wam wszystkim, pozostańcie po swojej stronie góry, nie idźcie nigdzie, idźcie tą samą drogą, którą szliście. Zdarza się, że ktoś jest w drodze, a on jeszcze nie rozumie, na której drodze jest. Wtedy, pewnego razu, zrozumie. Po prostu idź, nic nie zmieniaj. Coś może się zmienić lub nic się nie zmieni w życiu, ważne jest, aby wiedzieć tylko, że należy iść w górę, a nie w dół. I jak to ustalić, mówimy o tym na każdym wykładzie, prawda? Dlatego człowiek powinien dążyć do wiedzy, a tam, gdzie jest wroga, musi opuścić te miejsca, w których zaczynają się kłócić i mówić: te są dobre, a te są złe, musimy opuścić te miejsca. Dlaczego? Bo gdzie jest wrogość, dobroć nie istnieje. Wiedza nie istnieje tam, gdzie istnieje wrogość. Czy zgadzasz się ze mną? To jest jedyna zasada. 

Dlatego, od kiedy powstało pytanie o Wedy, natychmiast podniosłem tę kwestię, aby ludzie, którzy szczerze wierzą w Jezusa Chrystusa, nie myśleli, że w tej materii jest sprzeczność z wiedzą chrześcijańską, jak niektórzy myślą. Jeśli mówimy o Wedach, to chrześcijaństwo zostaje naruszone. Jeśli chcesz, mogę mówić o Jezusie Chrystusie w ten sam sposób, odczytać odczyt, bez problemu. Ponieważ Jezus Chrystus jest wspomniany w Wedach, że przyjdzie. 

Teraz życzymy wszystkim szczęścia.    
 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
Czytaj także:
Wpływ Wenus na zdrowie
Wpływ Słońca na zdrowie
Wpływ Rahu na zdrowie
Wpływ Ketu na zdrowie
Wpływ Jowisza na zdrowie
 
 
 
Copyright © 2017. All Rights Reserved.  Created by Future Project